Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Serduszka okazała 'Alba' Dicentra spectabilis

Cena: 13,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

01418-CS-05-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Serduszka okazała 'Alba' Dicentra spectabilis

Niezwykła roślina cieniolubna o pierzastych, zielonych liściach i eleganckich, śnieżnobiałych kwiatach w kształcie serc.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Serduszka okazała 'Alba' 

Niezwykła roślina cieniolubna o uroczym, efektownym kwitnieniu. Dorasta do 60 cm wysokości, tworząc zaokrąglone kępy soczysto-zielonych, postrzępionych liści. Kwitnie od maja do czerwca wytwarzając łukowo wygięte pędy, z których zwisają w rzędzie śnieżnobiałe kwiaty. Swoją budową przypominają one serca, z których wypływa łza. Kwiaty doskonale prezentują się wśród zielonych liści, zachwycając elegancką formą. W połowie lata część nadziemna rośliny zanika, dlatego dobrze jest sadzić ją w towarzystwie roślin, które następnie wypełnią pustą przestrzeń. Serduszka okazała 'Alba' stanowi doskonałą ozdobę ogrodu. Oryginalna budowa kwiatów oraz ich czysty, biały kolor wspaniale rozświetlą i ożywią cieniste zakątki.

Uprawa serduszki okazałej 'Alba'

Serduszka okazała 'Alba' preferuje stanowiska ocienione. Gleba pod jej uprawę powinna być lekka, próchnicza, średnio wilgotna. Jest to roślina mrozoodporna, jednak w przypadku mroźnych, bezśnieżnych zim zaleca się okrywanie młodych roślin.

Gdzie wykorzystamy serduszkę 'Alba'

Część naziemna serduszki po przekwitnięciu zaczyna zamierać, dlatego warto ją umieścić w towarzystwie roślin, które wypełnią pustą przestrzeń po niej. Wiosną kolejnego roku znów odradza się do życia. Bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie żurawek oraz funkii.  Może być także sadzona pod koronami drzew. Serduszka okazała 'Alba' wspaniale ożywi i ozdobi cieniste zakątki ogrodu. Ze względu na efektowne kwitnienie jest szczególnie polecana do wyeksponowanych lub często użytkowanych miejsc ogrodu. Nadaje się również na kwiat cięty.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wielkości 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Opis

Wysokość docelowa60 cm
Szerokość docelowa60 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówbiała
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Serduszka okazała 'Alba' Dicentra spectabilis

Serduszka okazała 'Alba' Dicentra spectabilis

Niezwykła roślina cieniolubna o pierzastych, zielonych liściach i eleganckich, śnieżnobiałych kwiatach w kształcie serc.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii