Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Smotrawa okazała Telekia speciosa

Cena: 7,99 zł

A-13-01423-2-23-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Smotrawa okazała Telekia speciosa

Bylina o pachnących kwiatach, które budową przypominają żółte słońca. Smotrawa okazała ceniona jest nie tylko ze względu na urodę, ale także właściwości lecznicze.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Smotrawa okazała -bylina do dużych ogrodów

Bylina o pachnących kwiatach, które budową przypominają żółte słońca. Smotrawa okazała ceniona jest nie tylko ze względu na urodę, ale także właściwości lecznicze. Dorasta do 150-200 cm wysokości, tworząc okazałe kępy. Łodygi smotrawy są silnie wyprostowane i rozgałęzione na wierzchołkach. Bylina kwitnie od lipca do sierpnia, wytwarzając koszyczkowate kwiatostany o średnicy około 10 cm. Duży, żółtopomarańczowy środek kwiatu otaczają wąskie, żółte płatki. Słoneczne kwiaty wspaniale prezentują się ponad masywnymi, sercowatymi, jasnozielonymi liśćmi. Smotrawa okazała jest rośliną miododajną, wabiącą motyle i owady. Stanowi doskonałą ozdobę ogrodów naturalistycznych.

Uprawa smotrawy okazałej

Smotrawa okazała jest byliną niewymagającą i łatwą w uprawie. Jest odporna na mrozy, choroby i szkodniki. Najodpowiedniejsze będzie dla niej stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatrów. Smotrawa jest rośliną bardzo tolerancyjną, jeżeli chodzi o podłoże. Dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, przeciętnych, średnio żyznych.

Gdzie można wykorzystać smotrawę okazałą

Smotrawa okazała stanowi doskonałą propozycję do ogrodów naturalistycznych. Świetnie prezentuje się sadzona przy zbiornikach wodnych. Posiada właściwości lecznicze i jest rośliną miododajną.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 13 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki smotrawy okazałejOpis

Wysokość docelowa150-200 cm
Szerokość docelowa150 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówżółta
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości160-250 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Smotrawa okazała Telekia speciosa

Smotrawa okazała Telekia speciosa

Bylina o pachnących kwiatach, które budową przypominają żółte słońca. Smotrawa okazała ceniona jest nie tylko ze względu na urodę, ale także właściwości lecznicze.

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii