W okresie zimowym od 15.11.18 wysyłka roślin jest wstrzymana. Realizacja zamówień rozpocznie się wiosną po 18.03.2019 zgodnie z kolejnością.   SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zawilec żółty Anemone ranunculoides

Cena: 8,99 zł

Program lojalnościowy

Punkty będą naliczane gdy wartość Twojego koszyka przekroczy 10 zł


01852

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Powiadom mnie mailem, gdy produkt będzie dostępny:

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Zawilec żółty Anemone ranunculoides

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Zawilec żółty -unikatowe byliny ogrodowe

Wyjątkowa, wczesnowiosenna bylina okrywowa, tworząca kobierce ślicznych, jaskrawożółtych kwiatów. Rozrasta się poprzez poziome, wydłużone kłącza, znajdujące się płytko pod powierzchnią ziemi. Roślina posiada pojedyncze, nierozgałęzione łodygi, na których osadzone są trzy dłoniaste, silnie powcinane liście, zebrane w okółki. Zawilec żółty kwitnie obficie od marca do maja. W tym czasie szczyty wzniesionych łodyżek udekorowane są cudownymi kwiatami o pięknej, słonecznej barwie. Na każdym pędzie znajduje się jeden lub dwa kwiaty, średnicy około 2-2,5 cm, które zamykają się wieczorem oraz podczas pochmurnych dni. Delikatne płatki w intensywnie żółtym kolorze fantastycznie prezentują się na tle jasno zielonych, powcinanych liści. Po przekwitnięciu część nadziemna zamiera. Rośliny przechodzą wówczas w stan spoczynku i budzą się ponownie do życia wiosną kolejnego roku. Zawilec żółty dorasta do około 10-20 cm wysokości.

Uprawa zawilca żółtego

Zawilec żółty najlepiej czuje się na stanowisku cienistym lub pół cienistym. Przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności podłoża oraz cieniowaniu rośliny w najgorętszych godzinach dnia, możemy umieścić  ją również w miejscach bardziej nasłonecznionych. Gleba pod uprawę powinna by wilgotna, żyzna, przepuszczalna, próchnicza. Miejsca, w których sadzimy zawilca żółtego warto ściółkować. Dzięki temu podłoże dłużej utrzymuje wilgoć, a dodatkowo stwarzamy roślinie warunki zbliżone do tych, które posiada ona w naturalnym środowisku. Zawilec żółty jest byliną w pełni mrozoodporną i nie wymaga okrycia na zimę.

Gdzie można zastosować zawilec żółty

Zawilec żółty wprowadza nieco życia i koloru do ponurych, cienistych zakątków ogrodu. Roślina urzeka kwiatami o jaskrawej, żółtej barwie. Fantastycznie prezentuje się posadzona w większych grupach, tworząc zjawiskowe, pięknie kwitnące kobierce.  Bylina stanowi piękną ozdobę cienistych rabat. Nadaje się również  do nasadzeń pod koronami drzew lub krzewów. Ze względu na krótki okres wegetacji zawilca warto sadzić wśród innych roślin, które po jego przekwitnięciu wypełnią puste miejsca.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki zwilca żółtegoOpis

Wysokość docelowa10-20 cm
Szerokość docelowa10-20 cm
Stanowiskocieniste lub pół cieniste
Barwa kwiatówżółta
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaIII-V
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Zawilec żółty Anemone ranunculoides

Zawilec żółty Anemone ranunculoides

Produkty powiązane

  REALIZACJA ZAMÓWIEŃ DOKONANYCH W OKRESIE ZIMOWYM

  Wysyłkę roślin wstrzymujemy 15.11.2018. Wszystkie zamówienia dokonane w okresie zimowym będą realizowane wczesną wiosną zgodnie z kolejnością składania zamówień i dokonywania wpłat. Wstępny termin rozpoczęcia wysyłek to 18.03.19, jednak podana data może ulec niewielkiej zmianie zależnie od warunków pogodowych. W przypadku przedłużającej się zimy, mrozu, opadów śniegu zastrzegamy sobie prawo do przesunięcia terminu realizacji. O dokładnej dacie wysyłki będziemy informowali w pierwszej połowie marca 2019. 

  Warunki zakupu w okresie zimowym:

  1. Ze względu na fakt, że żywotność roślin zależy głównie od warunków pogodowych zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówienia na rośliny, których jakość po zimie budzi wątpliwości lub przesunięcia terminu realizacji jeżeli jakakolwiek pozycja z zamówienia wymaga dłuższego czasu na upewnienie się co do żywotności rośliny.

  2. Zamówienia można składać przez cały okres zimowy do wyczerpania zapasów. Realizacja rozpocznie się zgodnie z kolejnością od 18 marca 2019 roku.

  3. Forma płatności jest dowolna. W przypadku korzystania z promocji przedsezonowej (przedsprzedaż) wymagana jest płatność z góry zgodnie z zasadami promocji. 

  Podobne produkty

  Te produkty są w tej samej kategorii

  Ostatnie Wpisy

  Żurawki i żuraweczki -kolorowe rośliny ogrodowe

  Żurawki i żuraweczki -kolorowe rośliny ogrodowe

  Propozycje ciekawych, barwnych odmian żurawek i żuraweczek oraz wskazówki dotyczące ich uprawy.
  Czytaj dalej
  Skalniak -dobór roślin

  Skalniak -dobór roślin

  Wskazówki, które mogą okazać się pomocne przy wyborze roślin na skalniak. Propozycje gatunków, które będą dobrze rosły i pięknie prezentowały się na skalniaku.
  Czytaj dalej
  Hosta -odmiany na stanowiska słoneczne

  Hosta -odmiany na stanowiska słoneczne

  Funkie są popularnymi roślinami do miejsc cienistych. Nieliczne odmiany tolerują jednak słońce.
  Czytaj dalej
  Rośliny ogrodowe -dobór i rozstawa

  Rośliny ogrodowe -dobór i rozstawa

  Jak wybrać odpowiednie rośliny do ogrodu i jak zaplanować ich posadzenie
  Czytaj dalej
  Kwiaty długo kwitnące

  Kwiaty długo kwitnące

  Propozycje najbardziej wdzięcznych bylin o najdłuższym okresie kwitnienia
  Czytaj dalej
  Sadzenie roślin ogrodowych -termin, gleba i rozstawa

  Sadzenie roślin ogrodowych -termin, gleba i rozstawa

  Praktyczne wskazówki dotyczące podstaw sadzenia roślin. 
  Czytaj dalej