Aktualnie czas oczekiwania na zamówienie to około 7 dni roboczych.  Ze względu na długi weekend realizacja może przedłużyć się nawet do 14 dni.  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zawilec żółty Anemone ranunculoides

Cena: 8,99 zł

Program lojalnościowy

Punkty będą naliczane gdy wartość Twojego koszyka przekroczy 10 zł


01852

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Zawilec żółty Anemone ranunculoides

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Zawilec żółty -unikatowe byliny ogrodowe

Wyjątkowa, wczesnowiosenna bylina okrywowa, tworząca kobierce ślicznych, jaskrawożółtych kwiatów. Rozrasta się poprzez poziome, wydłużone kłącza, znajdujące się płytko pod powierzchnią ziemi. Roślina posiada pojedyncze, nierozgałęzione łodygi, na których osadzone są trzy dłoniaste, silnie powcinane liście, zebrane w okółki. Zawilec żółty kwitnie obficie od marca do maja. W tym czasie szczyty wzniesionych łodyżek udekorowane są cudownymi kwiatami o pięknej, słonecznej barwie. Na każdym pędzie znajduje się jeden lub dwa kwiaty, średnicy około 2-2,5 cm, które zamykają się wieczorem oraz podczas pochmurnych dni. Delikatne płatki w intensywnie żółtym kolorze fantastycznie prezentują się na tle jasno zielonych, powcinanych liści. Po przekwitnięciu część nadziemna zamiera. Rośliny przechodzą wówczas w stan spoczynku i budzą się ponownie do życia wiosną kolejnego roku. Zawilec żółty dorasta do około 10-20 cm wysokości.

Uprawa zawilca żółtego

Zawilec żółty najlepiej czuje się na stanowisku cienistym lub pół cienistym. Przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności podłoża oraz cieniowaniu rośliny w najgorętszych godzinach dnia, możemy umieścić  ją również w miejscach bardziej nasłonecznionych. Gleba pod uprawę powinna by wilgotna, żyzna, przepuszczalna, próchnicza. Miejsca, w których sadzimy zawilca żółtego warto ściółkować. Dzięki temu podłoże dłużej utrzymuje wilgoć, a dodatkowo stwarzamy roślinie warunki zbliżone do tych, które posiada ona w naturalnym środowisku. Zawilec żółty jest byliną w pełni mrozoodporną i nie wymaga okrycia na zimę.

Gdzie można zastosować zawilec żółty

Zawilec żółty wprowadza nieco życia i koloru do ponurych, cienistych zakątków ogrodu. Roślina urzeka kwiatami o jaskrawej, żółtej barwie. Fantastycznie prezentuje się posadzona w większych grupach, tworząc zjawiskowe, pięknie kwitnące kobierce.  Bylina stanowi piękną ozdobę cienistych rabat. Nadaje się również  do nasadzeń pod koronami drzew lub krzewów. Ze względu na krótki okres wegetacji zawilca warto sadzić wśród innych roślin, które po jego przekwitnięciu wypełnią puste miejsca.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki zwilca żółtegoOpis

Wysokość docelowa10-20 cm
Szerokość docelowa10-20 cm
Stanowiskocieniste lub pół cieniste
Barwa kwiatówżółta
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaIII-V
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Zawilec żółty Anemone ranunculoides

Zawilec żółty Anemone ranunculoides

Produkty powiązane

Odbiory osobiste

Nasz sklep internetowy nie prowadzi sprzedaży stacjonarnej na miejscu. Odbiór osobisty zamawianych roślin możliwy jest jedynie po wcześniejszym umówieniu terminu. 

Zmienność bylin zależnie od pory roku

Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku. Większość bylin, w przeciwieństwie do drzew i krzewów, zrzuca część nadziemną na czas zimy. Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec -kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej. Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać. Stopień rozwoju jest ściśle zależny od specyfiki gatunku -niektóre rozwijają się intensywnie już od marca mimo chłodów, inne do wzrostu potrzebują ciepłych nocy typowych dla okresu maja i czerwca. Poniżej przedstawiamy przykład wyglądu tej samej rośliny w różnych fazach rozwoju.fazy.jpg

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii

Ostatnie Wpisy

Żurawki i żuraweczki -kolorowe rośliny ogrodowe

Żurawki i żuraweczki -kolorowe rośliny ogrodowe

Propozycje ciekawych, barwnych odmian żurawek i żuraweczek oraz wskazówki dotyczące ich uprawy.
Czytaj dalej
Skalniak -dobór roślin

Skalniak -dobór roślin

Wskazówki, które mogą okazać się pomocne przy wyborze roślin na skalniak. Propozycje gatunków, które będą dobrze rosły i pięknie prezentowały się na skalniaku.
Czytaj dalej
Hosta -odmiany na stanowiska słoneczne

Hosta -odmiany na stanowiska słoneczne

Funkie są popularnymi roślinami do miejsc cienistych. Nieliczne odmiany tolerują jednak słońce.
Czytaj dalej
Rośliny ogrodowe -dobór i rozstawa

Rośliny ogrodowe -dobór i rozstawa

Jak wybrać odpowiednie rośliny do ogrodu i jak zaplanować ich posadzenie
Czytaj dalej
Kwiaty długo kwitnące

Kwiaty długo kwitnące

Propozycje najbardziej wdzięcznych bylin o najdłuższym okresie kwitnienia
Czytaj dalej
Sadzenie roślin ogrodowych -termin, gleba i rozstawa

Sadzenie roślin ogrodowych -termin, gleba i rozstawa

Praktyczne wskazówki dotyczące podstaw sadzenia roślin. 
Czytaj dalej