Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Dzwonek skupiony 'Alba' Campanula glomerata

Cena: 6,99 zł

02307-P1-15-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Dzwonek skupiony 'Alba' Campanula glomerata

Niska, kępiasta roślina o uroczych, postrzępionych, białych kwiatach. Z czasem pojedyncze kępy zamieniają się w zwarte łany. Rozrasta się poprzez podziemne rozłogi. Osiąga wysokość około 30-50 cm.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Dzwonek skupiony 'Alba' -biały

Niska, kępiasta roślina o uroczych, postrzępionych, białych kwiatach. Z czasem pojedyncze kępy zamieniają się w piękne, gęste bukiety o zjawiskowej ilości kwiatów. Rozrasta się poprzez podziemne rozłogi. Osiąga wysokość około 30-50 cm. Posiada wzniesione, sztywne, słabo rozgałęzione łodygi. Liście odziomkowe wyrastające bezpośrednio z ziemi są jajowate o sercowatej nasadzie, natomiast liście łodygowe są węższe, ostro zakończone. Okres kwitnienia trwa od czerwca do sierpnia, a więc przez całe lato. W kątach górnych liści pojawiają się wówczas dzwonkowate, śnieżnobiałe kwiaty zebrane w gęste, główkowate kwiatostany. Dzwonek skupiony 'Alba' to mało wymagająca roślina o atrakcyjnym pokroju i ślicznym kwitnieniu.  

Uprawa dzwonka skupionego 

Dzwonek skupiony najlepiej rośnie w jasnym miejscu, na glebie średnio żyznej o umiarkowanej wilgotności. Jest gatunkiem tolerancyjnym. Nie należy przesadzać z nawożeniem i podlewaniem, zdecydowanie lepiej rośnie i kwitnie gdy nie jest "rozpieszczany". Dzwonek skupiony jest gatunkiem bardzo tolerancyjnym co do gleby, co gwarantuje niezawodność wzrostu i kwitnienia. Jest w pełni mrozoodporny.

Gdzie można wykorzystać dzwonek skupiony

Dzwonek skupiony to cenna roślina na rabaty, do ogrodów skalnych do wszelkiego rodzaju małych kompozycji, gdzie dobrze prezentowany będzie jej ciekawy pokrój np. w nasadzeniach pojemnikowych. Można go sadzić również w niewielkich grupach na brzegach rabat i kwietników.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki dzwonka skupionego AlbaOpis

Wysokość docelowa30-50 cm
Szerokość docelowa50 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówbiała
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dzwonek skupiony 'Alba' Campanula glomerata

Dzwonek skupiony 'Alba' Campanula glomerata

Niska, kępiasta roślina o uroczych, postrzępionych, białych kwiatach. Z czasem pojedyncze kępy zamieniają się w zwarte łany. Rozrasta się poprzez podziemne rozłogi. Osiąga wysokość około 30-50 cm.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii