Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Tułacz pstry 'Chamaeleon' Houttuynia cordata

Cena: 8,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

00028-P3-17-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Tułacz pstry 'Chamaeleon' Houttuynia cordata

Niezwykle atrakcyjna bylina ze względu na zmieniające się zabarwienie liści, które utrzymuje się od wiosny, aż do późnej jesieni.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Pliki do pobrania

Więcej informacji

Tułacz pstry 'Chamaeleon'

Sercowate liście tej rośliny mogą mieć zabarwienie zielone, cytrynowe, żółte przez kolor łososiowy do pomarańczowego i czerwonego. Najczęściej barwy są mieszane i stopniowo się zmieniają. Tułacz 'Chamaeleon' jest byliną rozłogową, która tworzy dywan wysokości do 50 cm. Rozrasta sie przez system podziemnych rozłogów stopniowo zajmując coraz większe powierzchnie. 

Uprawa tułacza

Tułacz preferuje w miarę żyzne i wilgotne, a nawet mokre gleby. Zimuje w postaci podziemnych rozłogów -w rejonie północno-wschodnim Polski zaleca się okrywanie miejsca gdzie rośnie warstwą kory lub kompostu na zimę. Tułacz w swoim naturalnym środowisku porasta wilgotne łąki i zarośla w lekko ocienionych lasach. W uprawie ogrodowej gatunek ten jest dość tolerancyjny, może rosnąć na stanowisku słonecznym lub pół cienistym, na glebie mokrej (np. przy oczku wodnym), ale dobrze też znosi przeciętny poziom wilgotności zwykłych rabat, a nawet okresowe przesuszenie. Tułacz rozpoczyna wegetację dość późno, zwykle dopiero w maju, dlatego nie należy przejmować się faktem, że wczesną wiosną kłącza długo się nie odradzają. Aby uzyskać maksymalne wybarwienie liści zaleca się sadzenie na miejscu całkowicie nasłonecznionym. 

Gdzie zastosowanie znajdzie tułacz pstry

Tułacz jest wspaniałą rośliną wypełniającą, a za razem uzupełniającą pod względem kolorystyki. Gatunek ten rozrasta się przez podziemne rozłogi, a sadzony w grupach z czasem tworzy zwarty, kolorowy dywan. Polecany jest także do pojemników i nad oczka wodne. Wspaniała roślina do uzupełniania i harmonizowania kompozycji barwnych na rabatach, kwietnikach, w donicach oraz innych kompozycjach. Bardzo dobrze komponuje się z roślinami kwitnącymi i trawami.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki tułacza 'Chameleon'

Opis

Wysokość docelowa50 cm
Szerokość docelowa120 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówbiała
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVI-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Tułacz pstry 'Chamaeleon' Houttuynia cordata

Tułacz pstry 'Chamaeleon' Houttuynia cordata

Niezwykle atrakcyjna bylina ze względu na zmieniające się zabarwienie liści, które utrzymuje się od wiosny, aż do późnej jesieni.

Produkty powiązane

Pliki do pobrania

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii