Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 21 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

 

Floks kanadyjski 'Blue Moon' Phlox divaricata

Cena: 7,99 zł

13-02835-1-29-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Floks kanadyjski 'Blue Moon' Phlox divaricata

Floks kanadyjski 'Blue Moon' zakwita chmurą pachnących, niebieskich kwiatów, która unosi się ponad kępą zielonych liści. Uwielbiany przez motyle!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Floks kanadyjski 'Blue Moon'

Floks kanadyjski w naturze rośnie w wilgotnych i świetlistych lasach wschodniej oraz południowo-wschodniej Ameryki Północnej. Na lekko zacienionych i dostatecznie wilgotnych obszarach rozrasta się sukcesywnie na szerokość, pokrywając coraz większy obszar pachnącym, kwietnym dywanem. Odmiana 'Blue Moon' urzeka niebiesko- liliową barwą kwiatów w chłodnej tonacji, które od kwietnia do czerwca unoszą się nad liśćmi, prawie całkowicie je zakrywając. Kwiaty są delikatne, pięciopłatkowe o średnicy ok. 4 cm. Ich zapach wypełnia ogród przyciągając motyle, które uwielbiają tę roślinę. Kwiaty unoszące się na wysokich łodyżkach nad zielonym dywanem liści, przypominają nisko wiszące obłoki. Odmiana elastyczna co do warunków, ponieważ nieźle sobie radzi na mniej wilgotnych glebach i znosi upały. Liście zielone, lancetowate, przy niższej temperaturze przebarwiają się na burgund. Odmiana 'Blue Moon' dorasta do około 35-45 cm wysokości. Floks kanadyjski to idealna roślina do ogrodu leśnego, jako roślina okrywowa przy hortensjach, pięknie wygląda też wśród paproci, host i roślin cebulowych, kwitnących późną wiosną.

Uprawa floksa kanadyjskiego

Floks kanadyjski potrzebuje gleby średnio żyznej, przepuszczalnej, próchnicznej, umiarkowanie wilgotnej. Najlepiej czuje się na stanowiskach osłoniętych od wiatrów, lekko ocienionych. W miejscach bardziej nasłonecznionych bylina będzie wymagać regularnego podlewania. Dodatkowo ziemię należy ściółkować, aby ograniczyć parowanie i obniżyć temperaturę gleby wokół korzeni. Po kwitnieniu warto mocno przyciąć pędy, dzięki czemu roślina mocniej rozrośnie się w przyszłym roku.

Gdzie można zastosować floks kanadyjski

Uroda jego pięknych kwiatów zasługuje na szczególne wyeksponowanie. Floks kanadyjski doskonale sprawdzi się jako roślina okrywowa. Przepięknie prezentuje się posadzony w towarzystwie paproci, funkii oraz roślin cebulowych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9x9x10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki floksa kanadyjskiego 'Blue Moon'Opis

Wysokość docelowa35-45 cm
Szerokość docelowa40 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowo-niebieska
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaIV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Floks kanadyjski 'Blue Moon' Phlox divaricata

Floks kanadyjski 'Blue Moon' Phlox divaricata

Floks kanadyjski 'Blue Moon' zakwita chmurą pachnących, niebieskich kwiatów, która unosi się ponad kępą zielonych liści. Uwielbiany przez motyle!

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii