Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Obuwik 'Hans Erni' Cypripedium

Cena: 99,00 zł

02852-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Obuwik 'Hans Erni' Cypripedium

Obuwik 'Hans Erni' czaruje nietuzinkowymi kwiatami o ciekawym ubarwieniu. Roślina osiąga maksymalnie około 30-35 cm wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Obuwik 'Hans Erni' -storczyk ogrodowy

Obuwiki są jednym z nielicznych rodzajów bylinowych storczyków, które z powodzeniem można uprawiać w klimacie Polski. Należą do roślin bardziej wymagających szczególnie pod względem podłoża, jednak w zamian odwdzięczają się imponującą i niepowtarzalną urodą. Oferowane w naszym sklepie gatunki i odmiany obuwika znoszą mrozy do ponad -25 st C. Zimują w gruncie w postaci uśpionych karp.

Obuwik 'Hans Erni' czaruje nietuzinkowymi kwiatami o ciekawym ubarwieniu. Roślina osiąga maksymalnie około 30-35 cm wysokości. Olśniewające kwitnienie rozpoczyna w maju. Wtedy na szczytach wzniesionych łodyżek udekorowanych zielonymi, siedzącymi, szeroko-lancetowatymi liśćmi pojawiają się efektowne kwiaty. Charakterystyczna, okazała warżka, kształtem przypominająca pantofelek, otulona jest długimi listkami okwiatu. Kwiaty mają delikatny, kremowo-żółty kolor i zdobione są dodatkowo wyrazistym żyłkowaniem oraz nieregularnymi plamami o mocnej, różowej barwie. Bylina doskonale sprawdzi się w założeniach leśnych oraz na cienistych rabatach. Przepięknie prezentuje się posadzona wśród funkii i paproci.

Uprawa obuwika

Obuwik preferuje stanowiska chłodne, wilgotne. Gleba pod uprawę powinna być próchnicza, przepuszczalna, żyzna. Roślina najlepiej czuje się w miejscach lekko ocienionych z porannym słońcem. W sprzyjających warunkach barwna warżka jest mocniej i intensywniej wybarwiona. Obuwiki dobrze rosną w towarzystwie buków i brzóz, ze względu na grzyby żyjące w mikoryzie z tymi drzewami. Wiosną można niezbyt intensywnie nawozić rośliny, stosując słaby roztwór nawozu wieloskładnikowego. W mroźne zimy zaleca się okrywanie roślin warstwą suchych liści.

Gdzie można zastosować obuwik 

Jest to wspaniała, wysoka i efektowna roślina o egzotycznym wyglądzie. Uwagę zwraca zwłaszcza kształt kwiatów, podobny do damskiego pantofelka. Obuwiki stanowią wspaniałą ozdobę ogrodów naturalistycznych i skalnych. Rośliny świetnie prezentują się w towarzystwie paproci, funkii oraz niskich bylin leśnych.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 13 cm. Ilość pędów świadczy o wieku rośliny. Sadzonki są bogate, 5-6-pędowe, co oznacza, że mają około 5-6 lat. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem, obecnie przekwitają.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

Opis

Wysokość docelowa30-35 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówinna
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV
Mrozoodpornośćbardzo duża
Podlewanieobfite
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Obuwik 'Hans Erni' Cypripedium

Obuwik 'Hans Erni' Cypripedium

Obuwik 'Hans Erni' czaruje nietuzinkowymi kwiatami o ciekawym ubarwieniu. Roślina osiąga maksymalnie około 30-35 cm wysokości.

Produkty powiązane

    Podobne produkty

    Te produkty są w tej samej kategorii