Obecnie czas realizacji wynosi około 15 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Bodziszek himalajski 'Baby Blue' Geranium himalayense

Cena: 13,49 zł

02871-P3-01-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Bodziszek himalajski 'Baby Blue' Geranium himalayense

Atrakcyjna i niewymagająca odmiana bodziszka o dużych, pojedynczych, niebiesko-liliowych kwiatach i niskim, zwartym pokroju. Jesienią urzeka czerwoną barwą liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Bodziszek himalajski 'Baby Blue' 

Bodziszek himalajski jest byliną, która w naturze porasta zbocza Himalajów na wysokościach 3700–4400 m. Rozrasta się za pomocą rozłogów, a w ogrodzie ceniony jest za długie kwitnienie oraz możliwość wykorzystania go jako świetnej rośliny okrywowej.

Bodziszek 'Baby Blue' jest atrakcyjną odmianą o zwartym pokroju, wyróżniającą się szczególnie pięknymi, pojedynczymi kwiatami w chłodnym, błękitno-liliowym kolorze, które przez całe lato zdobią roślinę. Odmiana powstała ze skrzyżowania z bodziszkiem łąkowym, efektem czego są dosyć duże kwiaty o średnicy ok. 5 cm. Pojawiają się one już w kwietniu, po czym następuje kulminacja kwitnienia, a pojedyncze kwiaty mogą zakwitać jeszcze na początku jesieni. Centrum kwiatu rozświetla białe oczko, a lawendowo-niebieskie płatki ozdobione są cieniutkimi purpurowymi żyłkami. 'Baby Blue' dorasta do ok. 30 cm wysokości i tworzy pokrój niskiej kępy, złożonej z głęboko wciętych liści zdobionych wyraźnym wzorem nerwów. Jesienią liście przebarwiają się malowniczo na czerwono i żółto–pomarańczowo, urzekając ciepłą kolorystyką.

Uprawa bodziszka

Preferuje średnio żyzne, przepuszczalne, lekko wilgotne gleby, ale dobrze adaptuje się do gorszych warunków, znosząc również okresowe susze. Najlepiej czuje się na stanowisku pół cienistym, ale może również rosnąć w słońcu i cieniu. Bujniej kwitnie jednak w miejscach z większą ilością światła. Jest to gatunek w pełni mrozoodporny. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów pobudza roślinę do dalszego kwitnienia.

Gdzie można wykorzystać bodziszka

Głównie rabaty kwiatowe, gdzie będzie dobrym akcentem barwnym i długą ozdobą przez całe lato. Można użyć go także w większych ogrodach skalnych, pod koronami drzew oraz jako ozdobę pojemników i donic. Zjawiskowo prezentuje się posadzony w większych grupach, tworząc efektowne kobierce.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki bodziszka 'Baby Blue'Opis

Wysokość docelowa30 cm
Szerokość docelowa60 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówniebiesko-fioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaIV-VII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Bodziszek himalajski 'Baby Blue' Geranium himalayense

Bodziszek himalajski 'Baby Blue' Geranium himalayense

Atrakcyjna i niewymagająca odmiana bodziszka o dużych, pojedynczych, niebiesko-liliowych kwiatach i niskim, zwartym pokroju. Jesienią urzeka czerwoną barwą liści.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii