Wysyłkę roślin wstrzymujemy 27.11.2023. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane wczesną wiosną. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Bodziszek himalajski 'Plenum' Geranium himalayense

Cena: 13,49 zł

02872-P3-01-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Bodziszek himalajski 'Plenum' Geranium himalayense

Znakomita odmiana bodziszka o niewielkich wymaganiach i niskim wzroście. Latem zachwyca fioletowymi, pełnymi kwiatami. Jesienią liście malowniczo przebarwiają się na czerwono.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Bodziszek himalajski 'Plenum'

Bodziszek himalajski jest byliną, która w naturze porasta zbocza Himalajów na wysokościach 3700–4400 m. Rozrasta się za pomocą rozłogów, a w ogrodzie ceniony jest za długie kwitnienie oraz możliwość wykorzystania go jako świetnej rośliny okrywowej.

Odmiana 'Plenum' wyróżnia się fioletowymi, pełnymi i dużymi kwiatami. Tworzy luźne kępy o wysokości ok. 25-30 cm, złożone z głęboko powcinanych ciemnozielonych liści, wyrastających na długich ogonkach. Od kwietnia do sierpnia ponad liśćmi unoszą się delikatne, ale dość duże, niebiesko-fioletowe, pełne kwiaty o średnicy ok. 5 cm. Zachwycają spokojną, kojącą barwą oraz długim okresem kwitnienia. Pierwsze kwiaty pojawiają się w maju i zdobią ogród aż do sierpnia. Jesienią odmiana 'Plenum' pokazuje nowe oblicze. Chłodna barwa kwiatów przemija wraz z końcem lata, a liście przebarwiają się na ciepłe jesienne kolory, przybierając czerwono-bordowe rumieńce. Roślina nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest znakomita do ogrodów leśnych i naturalistycznych oraz odporna na okresowe niedobory wody.

Uprawa bodziszka

Preferuje średnio żyzne, przepuszczalne, lekko wilgotne gleby, ale dobrze adaptuje się do gorszych warunków, znosząc również okresowe susze. Najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym, ale może również rosnąć w słońcu i cieniu. Bujniej kwitnie jednak w miejscach z większą ilością światła. Jest to gatunek w pełni mrozoodporny. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów pobudza roślinę do dalszego kwitnienia.

Gdzie można wykorzystać bodziszka

Głównie rabaty kwiatowe, gdzie będzie dobrym akcentem barwnym i długą ozdobą przez całe lato. Można użyć go także w większych ogrodach skalnych, pod koronami drzew oraz jako ozdobę pojemników i donic. Zjawiskowo prezentuje się posadzony w większych grupach, tworząc efektowne kobierce.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki bodziszka himalajskiego 'Plenum'Opis

Wysokość docelowa25-30 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Bodziszek himalajski 'Plenum' Geranium himalayense

Bodziszek himalajski 'Plenum' Geranium himalayense

Znakomita odmiana bodziszka o niewielkich wymaganiach i niskim wzroście. Latem zachwyca fioletowymi, pełnymi kwiatami. Jesienią liście malowniczo przebarwiają się na czerwono.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii