Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Nawłoć 'Laurin' Solidago

Cena: 9,99 zł

03089-3-9-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Nawłoć 'Laurin' Solidago

Miniaturowa odmiana nawłoci. Tworzy niskie, zwarte kępy i zachwyca żółtymi kwiatostanami, które pojawiają późnym latem. Roślina niewymagająca i miododajna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Nawłoć 'Laurin'

Nawłoć jest gatunkiem budzącym wśród ogrodników skrajne emocje. Z jednej strony jest rośliną niezwykle pożyteczną, miododajną i posiadającą właściwościach zdrowotne, z drugiej uznawana jest za silnie inwazyjną. Odmiana 'Laurin' może obronić dobre imię nawłoci swą poskromioną ekspansywnością przy jednoczesnym zachowaniu walorów ozdobnych. 'Laurin' to odmiana karłowata, osiągająca ok. 30-40 cm wysokości, ceniona za obfite kwitnienie późnym latem. Tworzy efektowne, niskie, zwarte kępy. Posiada wyprostowane, dobrze rozgałęzione pędy, które udekorowane są licznymi, podłużnymi, lancetowatymi liśćmi. Późnym latem na szczytach łodyżek tworzą się obficie usiane kwiatami, wzniesione i wiechowate kwiatostany. Kwiaty urzekają żółtą, ciepłą barwą i znakomicie wpisują się w kolory późnoletniego i jesiennego ogrodu. Oprócz małych wymagań, łatwości w uprawie i dużych walorów ozdobnych, nawłoć 'Laurin' jest rośliną, której nie może zabraknąć w ogrodach przyjaznych zapylaczom, ponieważ uznawana za wybitnie miododajną.

Uprawa nawłoci 

Nawłoć jest rośliną łatwą w uprawie. Preferuje gleby średnio żyzne, przepuszczalne, wilgotne. Najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych. Jest gatunkiem w pełni mrozoodpornym.

Gdzie można wykorzystać nawłoć

Nawłoć to zjawiskowa ozdoba słonecznych rabat. Bylina zachwyca swym spektakularnym kwitnieniem i fantastycznie prezentuje się posadzona w ogrodzie. Nadaje się również na kwiat cięty i stanowi ciekawy element kompozycji florystycznych. Roślina z powodzeniem może być uprawiana w donicach.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9x9x10cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Nawłoć 'Laurin'
Opis

Wysokość docelowa30-40 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówżółta
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVIII-X
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Nawłoć 'Laurin' Solidago

Nawłoć 'Laurin' Solidago

Miniaturowa odmiana nawłoci. Tworzy niskie, zwarte kępy i zachwyca żółtymi kwiatostanami, które pojawiają późnym latem. Roślina niewymagająca i miododajna.

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii