Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 21 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

 

Czosnek ciemnopurpurowy Allium atropurpureum

Cena: 7,99 zł

03192-T3-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Czosnek ciemnopurpurowy Allium atropurpureum

Ozdobą rośliny są urocze, ażurowe baldachy zbudowane z niewielkich, gwiazdkowatych kwiatów o bardzo ciemnej, purpurowo-fioletowej barwie. Czosnek ciemnopurpurowy kwitnie od czerwca do lipca. Dorasta do około 100 cm wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Czosnek ciemnopurpurowy

Niezwykły gatunek, który hipnotyzuje kwiatostanami o niesamowitym, ciemnofioletowym ubarwieniu. W naturze można go spotkać na terenie Węgier, Rumunii, zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego, Bułgarii, północno-zachodniej Turcji, gdzie porasta suche, słoneczne miejsca. W czasie kwitnienia osiąga około 100 cm wysokości. Tworzy kępy długich, lancetowatych liści, które zamierają w momencie, gdy roślina przygotowuje się do kwitnienia. Efektowne, ażurowe baldachy o bardzo ciemnym, fioletowo-purpurowym ubarwieniu pojawiają się na szczytach wzniesionych, nagich pędów w okresie od czerwca do lipca. Zbudowane są one z niewielkich, gwiazdkowatych kwiatów osadzonych na dłuższych, promieniście rozchodzących się szypułkach. Czosnek ciemnopurpurowy będzie przepiękną ozdobą słonecznych rabat. Fantastyczny efekt uzyskamy, gdy posadzimy go w większej grupie, w towarzystwie traw ozdobnych lub kwitnących bylin. Ścięte kwiatostany można wykorzystać do tworzenia ciekawych kompozycji florystycznych.

Uprawa czosnku ciemnopurpurowego

Czosnek ciemnopurpurowy jest łatwy w uprawie i nie ma szczególnych wymagań. Bylina preferuje stanowiska, ciepłe, słoneczne, osłonięte. Do uprawy najlepsza będzie gleba żyzna, przepuszczalna. Nie należy doprowadzać do zastojów wody, gdyż roślina nie toleruje jej nadmiaru i może dojść do gnicia cebul. Należy pamiętać, że czosnki są roślinami cebulowymi, po przekwitnięciu liście i kwiaty zamierają, cebule przechodzą w spoczynek i zakwitają ponownie w roku następnym. 

Gdzie można zastosować czosnek ciemnopurpurowy

Idealny do kompozycji rabatowych oraz florystycznych. Bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach grupowych wśród innych bylin np. traw ozdobnych. Czosnki ozdobne stają się bardzo modne w aranżacji ogrodów, docenia się ich oryginalną kolorystykę, budowę kwiatów i rozmiary kęp. Czosnek ciemnopurpurowy stanowi fantastyczną ozdobę słonecznych rabat. Najlepiej prezentuje się posadzony w większych grupach. Kwiatostany nadają się na kwiat cięty, a zasuszone stanowią piękny element dekoracyjny suchych bukietów. Czosnki warto sadzić wśród innych, niskich bylin ze względu na fakt, że po przekwitnięciu część nadziemna zamiera i warto, aby inne rośliny wypełniły wolne miejsce do czasu kolejnego kwitnienia wiosną.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9x9x10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku

Opis

Wysokość docelowa40-100 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówpurpurowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-VII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Czosnek ciemnopurpurowy Allium atropurpureum

Czosnek ciemnopurpurowy Allium atropurpureum

Ozdobą rośliny są urocze, ażurowe baldachy zbudowane z niewielkich, gwiazdkowatych kwiatów o bardzo ciemnej, purpurowo-fioletowej barwie. Czosnek ciemnopurpurowy kwitnie od czerwca do lipca. Dorasta do około 100 cm wysokości.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii