Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Czosnek turkiestański Allium stipitatum

Cena: 9,99 zł

03198-1-9-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Czosnek turkiestański Allium stipitatum

Czosnek turkiestański potrafi oczarować ciemnofioletowymi kwiatostanami, które wyglądem przypominają ogromne dmuchawce. Kwitnie od maja do lipca.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Czosnek turkiestański

Czosnek turkiestański potrafi oczarować ciemnofioletowymi kwiatostanami, które wyglądem przypominają ogromne dmuchawce. W naturze można go spotkać na terenie Środkowej Azji, gdzie porasta wilgotne łąki. Maksymalnie osiąga około 60-150 cm wysokości. Posiada długie, szerokie, szaro-zielone liście, które zaczynają zasychać w momencie, gdy roślina przygotowuje się do kwitnienia. W maju na szczytach sztywnych, gładkich łodyżek zaczynają pojawiać się okazałe, ażurowe baldachy. Składają się one z niewielkich kwiatów w kształcie gwiazdek, które osadzone są na dłuższych szypułkach. Czosnek turkiestański doskonale komponuje się kwitnącymi bylinami i trawami ozdobnymi. Zjawiskowo prezentuje się posadzony w większych grupach.

Uprawa czosnku turkiestańskiego

Czosnek turkiestański jest łatwy w uprawie i nie ma szczególnych wymagań. Bylina preferuje stanowiska, ciepłe, słoneczne, osłonięte. Do uprawy najlepsza będzie gleba żyzna, przepuszczalna. Nie należy doprowadzać do zastojów wody, gdyż roślina nie toleruje jej nadmiaru i może dojść do gnicia cebul. Należy pamiętać, że czosnki są roślinami cebulowymi, po przekwitnięciu liście i kwiaty zamierają, cebule przechodzą w spoczynek i zakwitają ponownie w roku następnym. 

Gdzie można zastosować czosnek turkiestański

Idealny do kompozycji rabatowych oraz florystycznych. Bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach grupowych wśród innych bylin np. traw ozdobnych. Czosnki ozdobne stają się bardzo modne w aranżacji ogrodów, docenia się ich oryginalną kolorystykę, budowę kwiatów i rozmiary kęp. Czosnek turkiestański stanowi fantastyczną ozdobę słonecznych rabat. Najlepiej prezentuje się posadzony w większych grupach. Okazałe, fioletowe kwiatostany nadają się na kwiat cięty, a zasuszone stanowią piękny element dekoracyjny suchych bukietów. Czosnki warto sadzić wśród innych, niskich bylin ze względu na fakt, że po przekwitnięciu część nadziemna zamiera i warto, aby inne rośliny wypełniły wolne miejsce do czasu kolejnego kwitnienia wiosną. 


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9x9x10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku.

Czosnek turkiestańskiOpis

Wysokość docelowa60-150 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości120-160 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Czosnek turkiestański Allium stipitatum

Czosnek turkiestański Allium stipitatum

Czosnek turkiestański potrafi oczarować ciemnofioletowymi kwiatostanami, które wyglądem przypominają ogromne dmuchawce. Kwitnie od maja do lipca.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii