Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Gailardia 'Mesa Red' Gaillardia

Cena: 9,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03409-P1-24-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Gailardia 'Mesa Red' Gaillardia

Niska, kompaktowa, odporna na suszę i długo kwitnąca bylina na słoneczne stanowiska. Latem zachwyca intensywnie ciemnoczerwonymi kwiatami, które przyciągają motyle.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Gailardia 'Mesa Red'

Gailardia 'Mesa Red' to jedna z odmian należących do serii MESA, która skupia hybrydy o niskim, rozkrzewionym i zwartym wzroście, mocnych i sztywnych pędach oraz długim i obfitym kwitnieniu. Odmiana ’Mesa Red’ wyróżnia się intensywnie czerwonymi kwiatami o średnicy 6-8 cm. Kwitnienie jest długie i obfite, rozpoczyna się w czerwcu i trwa do września, a jeśli jesień jest ciepła i słoneczna, kwitnienie się wydłuża. Kwiaty są bardzo trwałe, utrzymują doskonale intensywność koloru, dlatego nie może ich zabraknąć na letnich rabatach, zwłaszcza, że są atrakcyjne dla motyli i innych zapylaczy. Oprócz pięknego, wyrazistego kwitnienia, gailardię 'Mesa Red' cechuje duża wytrzymałość na wiatry i deszcze, którą zawdzięcza sztywnym i mocnym pędom, ozdobionym lekko owłosionymi, bladozielonymi liśćmi. Jej wzrost jest bardzo szybki i w ciągu sezonu może trzykrotnie powiększyć swoja objętość. Gailardia 'Mesa Red' jest nieocenioną byliną na suche i słoneczne stanowiska, m.in. do ogrodów preriowych, na rabaty lub jako kwitnąca letnia obwódka. Kompaktowy wzrost i długie kwitnienie sprawia, że ta odmiana świetnie sprawdzi się także w uprawie doniczkowej, przy czym nie wymaga nadmiernej pielęgnacji.

Uprawa gailardii 

Gaillardia to bardzo atrakcyjna i niewymagająca bylina. Do jej uprawy wystarczy przeciętna gleba ogrodowa, sucha, przepuszczalna, piaszczysta. Najodpowiedniejsze będzie dla niej stanowisko ciepłe, słoneczne. Gaillardia to roślina odporna na mrozy i susze. Usuwanie przekwitłych kwiatostanów znacznie wydłuża okres kwitnienia. Końcem lata wskazane jest silne przycięcie całej kępy, aby roślina nie tworzyła nasion, co znacznie poprawi jej wzrost i trwałość.

Gdzie można zastosować gailardię 

Gaillardia to przepiękna ozdoba słonecznych rabat. Z powodzeniem może być również uprawiana w pojemnikach jako element długo kwitnący o wyrazistej kolorystyce. 


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Gailardia 'Mesa Red'Opis

Wysokość docelowa35-40 cm
Szerokość docelowa55 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówczerwona
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-X
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieoszczędne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Gailardia 'Mesa Red' Gaillardia

Gailardia 'Mesa Red' Gaillardia

Niska, kompaktowa, odporna na suszę i długo kwitnąca bylina na słoneczne stanowiska. Latem zachwyca intensywnie ciemnoczerwonymi kwiatami, które przyciągają motyle.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii