Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Obuwik Formosa Cypripedium formosanum

Cena: 119,00 zł

03413-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Obuwik Formosa Cypripedium formosanum

Unikatowy gatunek, który budzi podziw nie tylko ze względu na kwiaty o nietuzinkowej urodzie, ale także niezwykle dekoracyjne, wachlarzowate liście.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Obuwik Formosa

Obuwiki są jednym z nielicznych rodzajów bylinowych storczyków, które z powodzeniem można uprawiać w klimacie Polski. Należą do roślin bardziej wymagających szczególnie pod względem podłoża, jednak w zamian odwdzięczają się imponującą i niepowtarzalną urodą. Oferowane w naszym sklepie gatunki i odmiany obuwika znoszą mrozy do ponad -25 st C. Zimują w gruncie w postaci uśpionych karp. 

Unikatowy gatunek, który budzi podziw nie tylko ze względu na kwiaty o nietuzinkowej urodzie, ale także niezwykle dekoracyjne, wachlarzowate liście. Roślina prezentuje się zjawiskowo i nie sposób przejść obok niej obojętnie. Wspaniale wypełni i ożywi lekko ocienione miejsca i wprowadzi do ogrodu odrobinę egzotyki. Obuwik Formosa dorasta do około 40 cm wysokości. Tworzy wzniesione, gładkie pędy, a każdy z nich zdobią dwa szerokie, plisowane liście o zaokrąglonym kształcie, które ułożone są naprzeciwlegle. W okresie od maja do czerwca podziwiać możemy efektowne kwiaty o ciekawym kształcie i pięknym ubarwieniu. Zbudowane są one z 4 działek kielicha oraz charakterystycznej, pękatej warżki. Kwiaty są białe, nakrapiane nieregularnymi, ciemnoróżowymi plamkami. Niezwykłe walory dekoracyjne rośliny zostały docenione również przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które przyznało jej prestiżową nagrodę Garden Merit.

Uprawa obuwika Formosa

Obuwik preferuje stanowiska chłodne, wilgotne. Gleba pod uprawę powinna być próchnicza, przepuszczalna, żyzna, dobrze zdrenowana. Roślina najlepiej czuje się w miejscach lekko ocienionych z porannym słońcem. Obuwiki dobrze rosną w towarzystwie buków i brzóz, ze względu na grzyby żyjące w mikoryzie z tymi drzewami. Wiosną można niezbyt intensywnie nawozić rośliny, stosując słaby roztwór nawozu wieloskładnikowego. Obuwika Formosa należy dobrze okryć na zimę. Budzące się pędy trzeba też chronić przed wiosennymi przymrozkami.

Gdzie można zastosować obuwik Formosa

Jest to wspaniała, wysoka i efektowna roślina o egzotycznym wyglądzie. Uwagę zwraca zwłaszcza kształt kwiatów, podobny do damskiego pantofelka. Obuwiki stanowią wspaniałą ozdobę ogrodów naturalistycznych i skalnych. Rośliny świetnie prezentują się w towarzystwie paproci, funkii oraz niskich bylin leśnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 13 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Obuwik Formosa

Opis

Wysokość docelowa40 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówbiała z ciemnoróżowymi plamkami
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieobfite
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Obuwik Formosa Cypripedium formosanum

Obuwik Formosa Cypripedium formosanum

Unikatowy gatunek, który budzi podziw nie tylko ze względu na kwiaty o nietuzinkowej urodzie, ale także niezwykle dekoracyjne, wachlarzowate liście.

Produkty powiązane

    Podobne produkty

    Te produkty są w tej samej kategorii