Obecnie czas realizacji wynosi około 15 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Szałwia 'Feathers Flamingo' Salvia

Cena: 9,99 zł

03590-P3-07-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Szałwia 'Feathers Flamingo' Salvia

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Szałwia Feathers Flamingo 'Bocoffla'

'Feathers Flamingo' to nowa, niska odmiana, wyróżniająca się oryginalnym ulistnieniem oraz cudownymi kwiatostanami o subtelnym, różowym odcieniu. Powstała ona ze skrzyżowania Salvia nemorosa i Salvia jurisicii. Roślina tworzy zwarte, bujne, dobrze rozkrzewione kępy, które osiągają maksymalnie około 45 cm wysokości i 25-30 cm szerokości. Posiada wzniesione, delikatnie owłosione pędy, ozdobione zielonymi, aromatycznymi, głęboko powcinanymi liśćmi. Odmiana 'Fathers Flamingo' spośród innych szałwii wyróżnia się nie tylko ciekawą budową liści, ale także znacznie dłuższym okresem kwitnienia. Od czerwca do sierpnia na szczytach łodyżek pojawiają się efektowne kłosowate kwiatostany, które są chętnie odwiedzane przez owady zapylające. Składają się one z uroczych, drobnych kwiatów o delikatnym, różowym ubarwieniu. Płatki pokryte są delikatnymi, jasnymi włoskami, co sprawia że wydają się być mięciutkie puszyste. Szałwia 'Feathers Flamingo' to roślina niewymagająca, łatwa w uprawie, odporna na choroby mrozy i okresowe susze. Preferuje stanowiska słoneczne oraz średnio żyzne, przepuszczalne gleby. Świetnie sprawdzi się na rabatach, w ogrodach skalnych, założeniach naturalistycznych, a także jako ozdoba donic na tarasach lub balkonach. Niezwykle efektownie prezentuje się posadzona w większych grupach. Jej subtelna, nietuzinkowa uroda oraz długie, obfite, niezawodne kwitnienie sprawiają, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. 

Uprawa szałwii 

Lubi stanowiska ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru. Najlepiej rośnie na glebach suchych lub umiarkowanie wilgotnych, średnio żyznych, próchnicznych, przepuszczalnych. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów pobudza roślinę do dalszego kwitnienia. Jest to gatunek w pełni mrozoodporny.

Gdzie można zastosować szałwię

Szałwia to idealna roślina na obwódki, rabaty oraz do ogrodów skalnych. Może być również uprawiana w pojemnikach na tarasach lub balkonach. Zjawiskowo prezentuje się posadzona w większych grupach.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.Opis

Wysokość docelowa35-45 cm
Szerokość docelowa25 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-VIII/IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Szałwia 'Feathers Flamingo' Salvia

Szałwia 'Feathers Flamingo' Salvia

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii