Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Konwalnik Ophiopogon chingii

Cena: 9,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03661-CS-03-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Konwalnik Ophiopogon chingii

Niewielka, zimozielona bylina, która wygląda jak trawa ozdobna. Posiada wąskie, zielone liście. Białe kwiaty ukazują się w lecie, a jesienią tworzą się niebieskie jagody.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Konwalnik Ophiopogon chingii

Konwalnik to niewielka, zimozielona bylina o azjatyckim pochodzeniu, która świetnie rośnie w naszym klimacie, a dzięki zimozielonym liściom jest ozdobą ogrodu przez cały rok. Z wyglądu przypomina kępy traw, dlatego może być znakomitą alternatywą dla niskich traw ozdobnych oraz trawników na półcienistych i cienistych stanowiskach. Tworzy nieco rozczochrane kępki o wysokości ok. 20-25 cm i podobnej szerokości. Długie, wąskie, fontannowo układające się liście mają zieloną barwę i wyrastają z krótkich kłączy. W lipcu i sierpniu między liśćmi i tuż ponad nimi pojawiają się krótkie, sztywne, pionowo wzniesione pędy kwiatostanowe. Rozkwitają na nich niewielkie, urocze, dzwonkowate kwiaty o białej barwie, zebrane w grona. Jesienią, po kwitnieniu tworzą się ozdobne owoce w kształcie jagody o przyciągającej wzrok, niebieskiej barwie. Ta karłowata bylina świetnie sprawdzi się w funkcji okrywowej na półcienistych i niezbyt wilgotnych stanowiskach, a także w suchym cieniu pod koronami drzew. Idealnie pasuje do ogrodów w stylu japońskim oraz do uprawy w pojemnikach.

Uprawa konwalnika

Konwalnik preferuje stanowiska półcieniste. Dobrze rozwija się na żyznych, próchnicznych, ale przepuszczalnych i lekkich glebach. Nie toleruje nadmiaru wody zimą, dlatego podłoże powinno być dobrze zdrenowane. Jest rośliną mrozoodporną w większości rejonów kraju. We wschodniej części Polski oraz w przypadku mroźnej, bezśnieżnej zimy wskazane jest jednak jej okrycie. W okresie wzrostu należy dbać o stałą wilgotność gleby, ale nie można doprowadzić do jej zalania.

Gdzie możemy wykorzystać konwalnik

Konwalnik świetnie sprawdzi się na brzegach ścieżek oraz rabat. Może być również uprawiany w donicach. Rośnie raczej wolno i nieekspansywnie. Wspaniale komponuje się z niskimi bylinami i krzewinkami, szczególnie tymi o kontrastowej barwie. Jego charakterystyczna forma sprawia, że wygląda między nimi niczym pająk.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem. 

Konwalnik Ophiopogon chingii
 

Opis

Wysokość docelowa20-25 cm
Szerokość docelowa20 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, zdrenowana
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Konwalnik Ophiopogon chingii

Konwalnik Ophiopogon chingii

Niewielka, zimozielona bylina, która wygląda jak trawa ozdobna. Posiada wąskie, zielone liście. Białe kwiaty ukazują się w lecie, a jesienią tworzą się niebieskie jagody.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii