Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Jeżówka 'Carrot Cake' Echinacea

Cena: 16,99 zł

03760-P1-44-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Jeżówka 'Carrot Cake' Echinacea

Urocza, kompaktowa odmiana urzekająca kwiatami w pięknym, intensywnym, pomarańczowo-czerwonym kolorze. Kwitnie obficie od czerwca do września. Roślina atrakcyjna dla owadów zapylających.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Jeżówka 'Carrot Cake'

Urocza, kompaktowa odmiana urzekająca kwiatami w pięknym, intensywnym, pomarańczowo-czerwonym kolorze. Tworzy zwarte kępy, które osiągają maksymalnie około 30-40 cm wysokości. Wzniesione, mocne, pędy ozdobione są lancetowatymi, ciemnozielonymi, spiczasto zakończonymi liśćmi, które pokryte są drobniutkimi, szorstkimi włoskami. Od czerwca do września szczyty łodyżek udekorowane są ślicznymi koszyczkami kwitowymi, które zaskakują kolorystyką oraz ciekawym, zmiennym kształtem. Wypukła, kolczasta główka otoczona jest promieniście rozchodzącymi się płatkami o lekko postrzępionych końcach. W miarę rozwoju środek kwiatu zamienia się w puszysty pomponik, a długie, wąskie płatki opadają w dół. Efektowne kwiatostany mają intensywny pomarańczowo-czerwony kolor i są chętnie odwiedzane przez motyle, pszczoły i inne owady zapylające. Roślina nie sprawia problemów w uprawie. Lubi miejsca słoneczne oraz żyzne, przepuszczalne gleby. Jeżówka 'Carrot Cake' stanowi przepiękną ozdobę rabat, a ze względy na niewielkie rozmiary może być również uprawiana w donicach.

Uprawa jeżówek

Jeżówka wymaga dość żyznej, lekkiej gleby o umiarkowanej wilgotności i słonecznego stanowiska. Jest w pełni mrozoodporna i nie ma specjalnych wymagań, warto usuwać przekwitłe kwiaty co powoduje wydłużenie kwitnienia.

Gdzie można zastosować jeżówki

Jeżówka to cenna bylina o szerokim zastosowaniu na rabatach, we wszelkiego rodzaju kompozycjach naturalistycznych, obsadzaniu pojemników, brzegów ścieżek itp. Dla uzyskania dobrego efektu warto sadzić po kilka sztuk obok siebie. Jeżówki to kwiaty znane od dawna, jednak w ostatnich latach przeżywają swój renesans, na rynku ogrodniczym pojawiło się mnóstwo odmian o przeróżnej barwie, wysokości, pokroju. Jeżówka jest jednym z najcenniejszych gatunków letnich rabat.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Jeżówka 'Carrot Cake'Opis

Wysokość docelowa30-40 cm
Szerokość docelowa35 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówpomarańczowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Jeżówka 'Carrot Cake' Echinacea

Jeżówka 'Carrot Cake' Echinacea

Urocza, kompaktowa odmiana urzekająca kwiatami w pięknym, intensywnym, pomarańczowo-czerwonym kolorze. Kwitnie obficie od czerwca do września. Roślina atrakcyjna dla owadów zapylających.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii