Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Jeżówka 'Meditation Cerise' Echinacea

Cena: 16,99 zł

03762-P2-22-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Jeżówka 'Meditation Cerise' Echinacea

Niezwykle urokliwa odmiana o pięknie wybarwionych, różowo-pomarańczowych kwiatach. Dorasta do około 45-60 cm wysokości. Kwitnie od lipca do września. Roślina łatwa w uprawie, atrakcyjna dla pszczół i motyli. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Jeżówka 'Meditation Cerise'

Niezwykle urokliwa odmiana o pięknie wybarwionych, różowo-pomarańczowych kwiatach. Bardzo szybko się rozrasta, osiągając wysokość około 45-60 cm i 35 cm szerokości. Posiada wąskie, lancetowate, ciemnozielone liście, tworzące u nasady zwartą kępę. Jeżówka 'Meditaion Cerise' kwitnie obficie od lipca do września. Ponad ulistnieniem wznoszą się wówczas sztywne, niepokładające się pędy, których wierzchołki udekorowane są cudnymi kwiatostanami o oryginalnej formie. Składają się one z drobnych kwiatów rurkowych, tworzących wypukłą, kolczastą główkę oraz długich, wąskich kwiatów języczkowych, które początkowo są pomarańczowe, a w miarę rozwoju stopniowo nabierają pięknej, różowej barwy. Kwiaty rozwijają się nierównomiernie, więc kępa mieni się różnymi odcieniami różu i pomarańczy. Jeżówka 'Meditaion Cerise' przyciąga wzrok malowniczym, obfitym kwitnieniem i jest niezwykle atrakcyjna dla pszczół i motyli. Roślina doskonale sprawdzi się na słonecznych rabatach, w kompozycjach naturalistycznych oraz jako ozdoba pojemników i donic. Przepięknie prezentuje się w towarzystwie innych, barwnych bylin oraz traw ozdobnych. 

Uprawa jeżówek

Jeżówka wymaga dość żyznej, lekkiej gleby o umiarkowanej wilgotności i słonecznego stanowiska. Jest w pełni mrozoodporna i nie ma specjalnych wymagań, warto usuwać przekwitłe kwiaty co powoduje wydłużenie kwitnienia.

Gdzie można zastosować jeżówki

Jeżówka to cenna bylina o szerokim zastosowaniu na rabatach, we wszelkiego rodzaju kompozycjach naturalistycznych, obsadzaniu pojemników, brzegów ścieżek itp. Dla uzyskania dobrego efektu warto sadzić po kilka sztuk obok siebie. Jeżówki to kwiaty znane od dawna, jednak w ostatnich latach przeżywają swój renesans, na rynku ogrodniczym pojawiło się mnóstwo odmian o przeróżnej barwie, wysokości, pokroju. Jeżówka jest jednym z najcenniejszych gatunków letnich rabat.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Jeżówka 'Meditation Cerise'Opis

Wysokość docelowa45-60 cm
Szerokość docelowa35 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówróżowo-pomarańczowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Jeżówka 'Meditation Cerise' Echinacea

Jeżówka 'Meditation Cerise' Echinacea

Niezwykle urokliwa odmiana o pięknie wybarwionych, różowo-pomarańczowych kwiatach. Dorasta do około 45-60 cm wysokości. Kwitnie od lipca do września. Roślina łatwa w uprawie, atrakcyjna dla pszczół i motyli. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii