Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Jeżówka 'Yellow Pearl' Echinacea

Cena: 16,99 zł

03775-P2-15-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Jeżówka 'Yellow Pearl' Echinacea

Odmiana o zwartym pokroju oraz pięknych, złocisto-żółtych kwiatach z dużym, wypukłym, kolczastym środkiem. Kwitnie obficie od czerwca do września. Dorasta do około 40-50 cm wysokości. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Jeżówka 'Yellow Pearl'

Cudnej urody bylina o przepięknych, złocisto-żółtych kwiatach z dużym, wypukłym, kolczastym środkiem. Formuje zwarte, dobrze rozkrzewione kępy, które osiągają około 40-50 cm wysokości i 30 cm szerokości. Od czerwca do września na szczytach wzniesionych, sztywnych pędów pojawiają się urocze koszyczki kwiatowe. Składają się one z dużej, najeżonej, pomarańczowo-brązowej główki, którą okalają długie, wąskie, złocisto-żółte płatki. Jeżówka 'Yellow Pearl' zachwyca atrakcyjnym pokrojem oraz widowiskowym, niezwykle obfitym kwitnieniem. Roślina posiada niewielkie wymagania uprawowe. Doskonale sprawdzi się na słonecznych rabatach oraz w założeniach naturalistycznych. Pięknie komponuje się z innymi kwitnącymi bylinami oraz trawami ozdobnymi. Ścięte kwiatostany bardzo długo utrzymują świeżość w wazonie.

Uprawa jeżówek

Jeżówka wymaga dość żyznej, lekkiej gleby o umiarkowanej wilgotności i słonecznego stanowiska. Jest w pełni mrozoodporna i nie ma specjalnych wymagań, warto usuwać przekwitłe kwiaty co powoduje wydłużenie kwitnienia.

Gdzie można zastosować jeżówki

Jeżówka to cenna bylina o szerokim zastosowaniu na rabatach, we wszelkiego rodzaju kompozycjach naturalistycznych, obsadzaniu pojemników, brzegów ścieżek itp. Dla uzyskania dobrego efektu warto sadzić po kilka sztuk obok siebie. Jeżówki to kwiaty znane od dawna, jednak w ostatnich latach przeżywają swój renesans, na rynku ogrodniczym pojawiło się mnóstwo odmian o przeróżnej barwie, wysokości, pokroju. Jeżówka jest jednym z najcenniejszych gatunków letnich rabat.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Jeżówka 'Yellow Pearl'Opis

Wysokość docelowa40-50 cm
Szerokość docelowa30 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówżółta
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Jeżówka 'Yellow Pearl' Echinacea

Jeżówka 'Yellow Pearl' Echinacea

Odmiana o zwartym pokroju oraz pięknych, złocisto-żółtych kwiatach z dużym, wypukłym, kolczastym środkiem. Kwitnie obficie od czerwca do września. Dorasta do około 40-50 cm wysokości. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii