Wysyłkę roślin wstrzymujemy 27.11.2023. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane wczesną wiosną. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Floks szydlasty Spring 'Lilac' Phlox subulata

Cena: 9,99 zł

03791-P1-09-P9

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Floks szydlasty Spring 'Lilac' Phlox subulata

Odmiana o ślicznych, różowo-fioletowych kwiatach z ciemnym oczkiem. Kwitnie obficie od maja do czerwca. Idealna propozycja na murki, obwódki, rabaty oraz do ogrodów skalnych.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Floks szydlasty Spring 'Lilac'

Spring 'Lilac' to zjawiskowa odmiana floksa szydlastego, która zachwyca ładnym, kobiercowym pokrojem oraz ślicznymi, różowo-fioletowymi kwiatami. Tworzy gęstą, poduszkowatą darń, która maksymalnie osiąga około 10-15 cm wysokości. Posiada ciemnozielone, igiełkowate, omszone, ostro zakończone liście, które są gęsto rozmieszczone na płożących się pędach i stanowią doskonałe tło dla pojawiających się wiosną kwiatów. Floks Spring 'Lilac' kwitnie obficie od maja do czerwca, ukazując swoje prawdziwe piękno. Zielony kobierzec wypełniony jest wówczas mnóstwem filigranowych, delikatnych, pięciopłatkowych kwiatów, które czarują swoją subtelnością i piękną, różowo-fioletową barwą. Serce kwiatu zdobi niewielkie, kontrastujące, żółte oczko oraz ciemnofioletowa, finezyjna obwódka, która wspaniale podkreśla pastelowy kolor płatków i nadaje im wyrazistości. Floks Spring 'Lilac' to szczególnie ceniona bylina okrywowa o niewielkich wymaganiach, która stanowi fantastyczną ozdobę ogrodów skalnych, murków kwietnych, obwódek, a także pojemników i donic. Fenomenalnie prezentuje się sadzona w większych grupach, tworząc bardzo efektowne, kwieciste dywany. 

Uprawa floksów szydlastych

Wymagania floksa szydlastego są niewielkie, wystarczy mu jasne miejsce, przeciętna gleba ogrodowa (jednak w miarę wilgotna) i trochę przestrzeni do wzrostu. Jest w pełni mrozoodporny i nie wymaga specjalnej opieki. Liście są zimozielone, dlatego w przypadku bezśnieżnej, mroźnej zimy warto je okryć włókniną, aby wiosną były ładne, zielone.

Gdzie można zastosować floksy szydlaste

Floks szydlasty jest rośliną niezastąpioną w ogrodach skalnych, murkach kwiatowych oraz rabatach. Najpiękniej prezentuje się wśród kamieni tworząc wypełniający dywan lub zwisające lawiny kwiatów na murkach skalnych. Warto sadzić z roślinami i odmiennym pokroju np. strzelistymi irysami lub kulistymi iglakami, aby kompozycja była atrakcyjna przez cały sezon.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

Opis

Wysokość docelowa10-15 cm
Szerokość docelowa40 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówróżowo-fioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Floks szydlasty Spring 'Lilac' Phlox subulata

Floks szydlasty Spring 'Lilac' Phlox subulata

Odmiana o ślicznych, różowo-fioletowych kwiatach z ciemnym oczkiem. Kwitnie obficie od maja do czerwca. Idealna propozycja na murki, obwódki, rabaty oraz do ogrodów skalnych.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii