Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Czosnek 'Rosy Dream' Allium- 5szt

Cena: 7,99 zł

9,99 zł brutto

-2,00 zł

03856-00-00-CE

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Czosnek 'Rosy Dream' Allium- 5szt

Wspaniała, kompaktowa odmiana, która czaruje przepięknymi, puszystymi kwiatostanami w cudnym, liliowo-różowym kolorze. Roślina kwitnie od maja do czerwca. Dorasta do około 40 cm wysokości. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Czosnek 'Rosy Dream'

Wspaniała odmiana, która czaruje przepięknymi, kulistymi kwiatostanami w cudnym, liliowo-różowym kolorze. Dorasta do około 35-40 cm wysokości. Tworzy zwartą kępę długich, wąskich, szarozielonych liści. Roślina najefektowniej prezentuje się podczas kwitnienia, które trwa od maja do czerwca. Wówczas na szczytach sztywnych, bezlistnych pędów wnoszą się śliczne, liliowo-różowe baldachy, średnicy około 6-8 cm. Puszyste, zaokrąglone główki kwiatowe zbudowane są z licznych, delikatnych kwiatów o uroczym, gwiazdkowatym kształcie. Czosnek 'Rosy Dream' stanowi doskonałą ozdobę słonecznych rabat. Szczególnie efektownie prezentuje się posadzony w większych grupach. Subtelna, różowa kolorystyka oraz ciekawy kształt kwiatostanów sprawiają, że nie sposób oderwać od niego wzroku. 

Uprawa czosnku ogrodowego

Czosnek ogrodowy jest łatwy w uprawie i nie ma szczególnych wymagań. Bylina preferuje stanowiska, ciepłe, słoneczne, osłonięte. Do uprawy najlepsza będzie gleba żyzna, przepuszczalna. Nie należy doprowadzać do zastojów wody, gdyż roślina nie toleruje jej nadmiaru i może dojść do gnicia cebul. Należy pamiętać, że czosnki są roślinami cebulowymi, po przekwitnięciu liście i kwiaty zamierają, cebule przechodzą w spoczynek i zakwitają ponownie w roku następnym. 

Gdzie można zastosować czosnek ogrodowy

Idealny do kompozycji rabatowych oraz florystycznych. Bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach grupowych wśród innych bylin np. traw ozdobnych. Czosnki ozdobne stają się bardzo modne w aranżacji ogrodów, docenia się ich oryginalną kolorystykę, budowę kwiatów i rozmiary kęp. Czosnek ogrodowy stanowi fantastyczną ozdobę słonecznych rabat. Najlepiej prezentuje się posadzony w większych grupach. Okazałe kwiatostany nadają się na kwiat cięty, a zasuszone stanowią piękny element dekoracyjny suchych bukietów. Czosnki warto sadzić wśród innych, niskich bylin ze względu na fakt, że po przekwitnięciu część nadziemna zamiera i warto, aby inne rośliny wypełniły wolne miejsce do czasu kolejnego kwitnienia wiosną. 

Oferujemy cebulę o obwodzie 6 cm-w komplecie 5szt. Okres wysadzania cebul to VIII-XII.

Opis

Wysokość docelowa35-40 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówróżowo-fioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Czosnek 'Rosy Dream' Allium- 5szt

Czosnek 'Rosy Dream' Allium- 5szt

Wspaniała, kompaktowa odmiana, która czaruje przepięknymi, puszystymi kwiatostanami w cudnym, liliowo-różowym kolorze. Roślina kwitnie od maja do czerwca. Dorasta do około 40 cm wysokości. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii