Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Szałwia omszona 'Caradonna' Salvia nemorosa

Cena: 14,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03957-P3-04-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Szałwia omszona 'Caradonna' Salvia nemorosa

Przepiękna odmiana o ciemnych, niemalże czarnych pędach i wyrazistych, niebiesko-fioletowych kwiatostanach. Kwitnie obficie od maja do sierpnia. Idealna propozycja na słoneczne rabaty.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Szałwia omszona 'Caradonna'

Szałwia omszona 'Caradonna' zachwyca swym widowiskowym, niezwykle, obfitym kwitnieniem. Roślina jest niewymagająca, łatwa w uprawie, a jej cudowne, wyraziste, niebiesko-fioletowe kwiatostany możemy podziwiać przez całe lato. Bylina dorasta w trakcie kwitnienia do około 70 cm wysokości. Posiada sztywne, wyprostowane, bardzo ciemne, niemalże czarne pędy, na których umieszczone są naprzeciwlegle zielone, pomarszczone, aromatyczne, jajowate liście o drobno piłkowanych brzegach. Ciemno ubarwione pędy nadają roślinie charakteru i pięknie podkreślają kolor kwiatów. Szałwia omszona 'Caradonna' kwitnie od maja do sierpnia. Na szczytach łodyżek królują wówczas efektowne, kłosowate kwiatostany, które oblegane są przez pszczoły, motyle, trzmiele. Składają się one z drobnych kwiatów o mocno nasyconej, niebiesko-fioletowej barwie. Kwitnące kępy przyciąga wzrok z daleka i wprawiają w zachwyt. Szałwia omszona 'Caradonna' doskonale sprawdzi się na słonecznych rabatach oraz w założeniach naturalistycznych. Najefektowniej prezentuje się posadzona w większych grupach. Nadaje się również do uprawy w donicach na tarasach lub balkonach. Walory zdobnicze rośliny zostały również docenione przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które przyznało jej prestiżową nagrodę Garden Merit.

Uprawa szałwii omszonej

Lubi stanowiska ciepłe, słoneczne i osłonięte przed wiatrem. Najlepiej rośnie na glebach suchych lub umiarkowanie wilgotnych, żyznych, przepuszczalnych. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów pobudza roślinę do dalszego kwitnienia. Jest to gatunek w pełni mrozoodporny.

Gdzie można zastosować szałwię omszoną

Szałwia omszona to idealna roślina na obwódki, rabaty oraz do ogrodów skalnych. Może być również uprawiana w pojemnikach na tarasach lub balkonach. Zjawiskowo prezentuje się posadzona w większych grupach.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.Opis

Wysokość docelowa40-70 cm
Szerokość docelowa45-60 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VIII/IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Szałwia omszona 'Caradonna' Salvia nemorosa

Szałwia omszona 'Caradonna' Salvia nemorosa

Przepiękna odmiana o ciemnych, niemalże czarnych pędach i wyrazistych, niebiesko-fioletowych kwiatostanach. Kwitnie obficie od maja do sierpnia. Idealna propozycja na słoneczne rabaty.

Produkty powiązane

    Podobne produkty

    Te produkty są w tej samej kategorii