Wysyłkę roślin wstrzymujemy 27.11.2023. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane wczesną wiosną. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Obuwik żółty Cypripedium

Cena: 51,99 zł

04200-00-00-C1

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Obuwik żółty Cypripedium

Wyjątkowy obuwik o nietuzinkowych, jasnożółtych kwiatach, otulonych długimi listkami okwiatu z ciemnym, czerwonym żyłkowaniem. Oryginalna ozdoba lekko ocienionych rabat.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Obuwik żółty

Obuwiki są jednym z nielicznych rodzajów bylinowych storczyków, które z powodzeniem można uprawiać w klimacie Polski. Należą do roślin bardziej wymagających szczególnie pod względem podłoża, jednak w zamian odwdzięczają się imponującą i niepowtarzalną urodą. Oferowane w naszym sklepie gatunki i odmiany obuwika znoszą mrozy do ponad -25 st C. Zimują w gruncie w postaci uśpionych karp.

Wyjątkowy obuwik o nietuzinkowych, jasnożółtych kwiatach, otulonych długimi listkami okwiatu z ciemnym, czerwonym żyłkowaniem. Roślina dorasta do około 30-50 cm wysokości. Wytwarza wzniesione pędy, na których osadzone są szeroko-lancetowate, jasnozielone liście o wyraźnym, lekko wgłębionym unerwieniu. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Na szczytach łodyżek pojawiają się wówczas kwiaty, które zachwycają swoją oryginalną budową i pięknym ubarwieniem. Składają się one z czterech wydłużonych, skręconych, zielonkawo-żółtych działek kielicha, zdobionych ciemnoczerwonym żyłkowaniem oraz charakterystycznej, wydętej, żółtej warżki w kształcie pantofelka. Roślina stanowi efektowną ozdobę lekko ocienionych rabat. Wspaniale prezentuje się w towarzystwie żurawek, funkii, paproci.

Uprawa obuwika

Obuwik preferuje stanowiska chłodne, wilgotne. Gleba pod uprawę powinna być próchnicza, przepuszczalna, żyzna. Roślina najlepiej czuje się w miejscach lekko ocienionych z porannym słońcem. W sprzyjających warunkach barwna warżka jest mocniej i intensywniej wybarwiona. Obuwiki dobrze rosną w towarzystwie buków i brzóz, ze względu na grzyby żyjące w mikoryzie z tymi drzewami. Wiosną można niezbyt intensywnie nawozić rośliny, stosując słaby roztwór nawozu wieloskładnikowego. W mroźne zimy zaleca się okrywanie roślin warstwą suchych liści.

Gdzie można zastosować obuwik 

Jest to wspaniała, wysoka i efektowna roślina o egzotycznym wyglądzie. Uwagę zwraca zwłaszcza kształt kwiatów, podobny do damskiego pantofelka. Obuwiki stanowią wspaniałą ozdobę ogrodów naturalistycznych i skalnych. Rośliny świetnie prezentują się w towarzystwie paproci, funkii oraz niskich bylin leśnych.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 13 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

Opis

Wysokość docelowa30-50 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówinna
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćbardzo duża
Podlewanieobfite
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Obuwik żółty Cypripedium

Obuwik żółty Cypripedium

Wyjątkowy obuwik o nietuzinkowych, jasnożółtych kwiatach, otulonych długimi listkami okwiatu z ciemnym, czerwonym żyłkowaniem. Oryginalna ozdoba lekko ocienionych rabat.

Produkty powiązane

    Podobne produkty

    Te produkty są w tej samej kategorii