Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Bodziszek 'Dreamland' Geranium

Cena: 12,99 zł

04249-P3-02-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Bodziszek 'Dreamland' Geranium

Odmiana o ciemnozielonych, mocno powcinanych liściach i uroczych, jasnoróżowych kwiatach z ciemniejszym żyłkowaniem. Kwitnie obficie od maja aż do pierwszych przymrozków. Roślina łatwa w uprawie, przyjazna zapylaczom. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Bodziszek 'Dreamland'

Bodziszek 'Dreamland' zachwyca długim, spektakularnym kwitnieniem, podczas którego wytwarza niezliczoną ilość jasnoróżowych kwiatów o subtelnej urodzie. Maksymalnie dorasta do około 40 cm wysokości i 50 cm szerokości. Tworzy bujne, atrakcyjne, rozłożyste kępy niewielkich, mocno powcinanych, delikatnie omszonych liści w ciemnozielonym kolorze. Bodziszek 'Dremland' najpiękniej prezentuje się podczas kwitnienia, które trwa od maja aż do pierwszych przymrozków. Ponad ulistnieniem wnoszą się wówczas smukłe, długie łodyżki, u szczytu których królują cudne, niebywale kształtne, miseczkowate kwiaty. Zbudowane są one z pięciu delikatnych, jasnoróżowych płatków, które zwieńczone są wyrazistym, kontrastującym, ciemnofioletowym żyłkowaniem. Bodziszek 'Dreamland' to wyjątkowa bylina, która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie. Długie, widowiskowe kwitnienie, ładny pokrój, atrakcyjne ulistnienie oraz pięknie ubarwione kwiaty, sprawiają, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. Dodatkowo jest rośliną niewymagającą, łatwą w uprawie i atrakcyjną dla pszczół, motyli i innych owadów zapylających. Stanowi olśniewającą ozdobę słonecznych lub półcienistych rabat bylinowych, ogrodów skalnych, a także pojemników i donic.

Uprawa bodziszka

Preferuje średnio żyzne, przepuszczalne, lekko wilgotne gleby, ale dobrze adaptuje się do gorszych warunków, znosząc również okresowe susze. Najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym, ale może również rosnąć w słońcu i cieniu. Bujniej kwitnie jednak w miejscach z większą ilością światła. Jest to gatunek w pełni mrozoodporny. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów pobudza roślinę do dalszego kwitnienia.

Gdzie można wykorzystać bodziszka

Głównie rabaty kwiatowe, gdzie będzie dobrym akcentem barwnym i długą ozdobą przez całe lato. Można użyć go także w większych ogrodach skalnych, pod koronami drzew oraz jako ozdobę pojemników i donic. Zjawiskowo prezentuje się posadzony w większych grupach, tworząc efektowne kobierce.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wielkości 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.Opis

Wysokość docelowa40 cm
Szerokość docelowa50 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-X
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, zdrenowana
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Bodziszek 'Dreamland' Geranium

Bodziszek 'Dreamland' Geranium

Odmiana o ciemnozielonych, mocno powcinanych liściach i uroczych, jasnoróżowych kwiatach z ciemniejszym żyłkowaniem. Kwitnie obficie od maja aż do pierwszych przymrozków. Roślina łatwa w uprawie, przyjazna zapylaczom. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii