Obecnie czas realizacji wynosi około 15 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Czosnek 'Pinball Wizard' Allium

Cena: 14,99 zł

04257-P1-03-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Czosnek 'Pinball Wizard' Allium

Odmiana, która czaruje okazałymi, kulistymi kwiatostanami w pięknym, fioletowym kolorze i zachowuje liście w czasie kwitnienia. Efektowna ozdoba słonecznych rabat.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Czosnek 'Pinball Wizard'

'Pinball Wizard' to zjawiskowa odmiana czosnku ogrodowego, która przyciąga spojrzenia oryginalnymi, kulistymi kwiatostanami w pięknym, fioletowym kolorze. Roślina została wyróżniona prestiżową nagrodą Garden Merit przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze. W czasie kwitnienia osiąga około 80-100 cm wysokości. Tworzy atrakcyjne kępy długich, równowąskich, spiczasto zakończonych, zielonych liści. Czosnek 'Pinball Wizard' kwitnie od maja do czerwca. Ponad ulistnieniem wnoszą się wówczas długie, sztywne, nagie pędy, które u szczytu zdobione są efektownymi, okazałymi, główkowatymi kwiatostanami, średnicy około 12-15 cm. Imponujące, zaokrąglone baldachy zbudowane są z mnóstwa uroczych, fioletowych, gwiazdkowatych kwiatów, które osadzone są na dłuższych szypułkach. Czarują one swoją nietuzinkową, delikatną budową oraz piękną kolorystyką, a dodatkowo są chętnie odwiedzane przez pszczoły, motyle i inne owady zapylające. Czosnek 'Pinball Wizard' to spektakularna odmiana, ceniona za swoją nieszablonową urodę, widowiskowe kwitnienie, atrakcyjny pokrój oraz niewielkie wymagania uprawowe. Stanowi olśniewającą ozdobę słonecznych rabat bylinowych. Fenomenalnie prezentuje się sadzony w większych grupach lub w kompozycjach gatunkowych z innymi, równie barwnymi odmianami czosnku ogrodowego.       

Uprawa czosnku ogrodowego

Czosnek ogrodowy jest łatwy w uprawie i nie ma szczególnych wymagań. Bylina preferuje stanowiska, ciepłe, słoneczne, osłonięte. Do uprawy najlepsza będzie gleba żyzna, przepuszczalna. Nie należy doprowadzać do zastojów wody, gdyż roślina nie toleruje jej nadmiaru i może dojść do gnicia cebul. Należy pamiętać, że czosnki są roślinami cebulowymi, po przekwitnięciu liście i kwiaty zamierają, cebule przechodzą w spoczynek i zakwitają ponownie w roku następnym. 

Gdzie można zastosować czosnek ogrodowy

Idealny do kompozycji rabatowych oraz florystycznych. Bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach grupowych wśród innych bylin np. traw ozdobnych. Czosnki ozdobne stają się bardzo modne w aranżacji ogrodów, docenia się ich oryginalną kolorystykę, budowę kwiatów i rozmiary kęp. Czosnek ogrodowy stanowi fantastyczną ozdobę słonecznych rabat. Najlepiej prezentuje się posadzony w większych grupach. Okazałe kwiatostany nadają się na kwiat cięty, a zasuszone stanowią piękny element dekoracyjny suchych bukietów. Czosnki warto sadzić wśród innych, niskich bylin ze względu na fakt, że po przekwitnięciu część nadziemna zamiera i warto, aby inne rośliny wypełniły wolne miejsce do czasu kolejnego kwitnienia wiosną.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 13 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

Opis

Wysokość docelowa80-100 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Czosnek 'Pinball Wizard' Allium

Czosnek 'Pinball Wizard' Allium

Odmiana, która czaruje okazałymi, kulistymi kwiatostanami w pięknym, fioletowym kolorze i zachowuje liście w czasie kwitnienia. Efektowna ozdoba słonecznych rabat.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii