Obecnie czas realizacji wynosi około 15 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Czosnek 'Silver Spring' Allium

Cena: 14,99 zł

04258-P1-02-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Czosnek 'Silver Spring' Allium

Roślina cebulowa o wysoko wzniesionych, kulistych, biało-jagodowych kwiatostanach. Kwitnie w maju i czerwcu, tworząc mocny akcent na rabatach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Czosnek 'Silver Spring'

Czosnek 'Silver Spring' to niezwykle atrakcyjna odmiana o średniej wielkości, kulistych kwiatostanach i nietuzinkowej barwie kwiatów. Jest to roślina cebulowa, która efektownie rozkwita w maju i czerwcu, nie pozostawiając nikogo obojętnym na jej urodę. Pojedyncze, drobne kwiaty w kształcie gwiazdek mają sześć białych, zaokrąglonych płatków z kontrastowym środkiem o jagodowej barwie. Zebrane są w gęste, kuliste kwiatostany o średnicy 10-11 cm i wyeksponowane na sztywnych, wyprostowanych pędach, które wyrastają bezpośrednio z cebuli, osiągając 70-90 cm wysokości. Kwiatostany podświetlone słońcem przybierają srebrzysty odcień i przypominają smakowite, puszyste babeczki ozdobione jagodowymi gwiazdkami. Obok pędów kwiatostanowych pojawiają się też długie, wąskie i nisko osadzone, jasnozielone liście, które w czasie kwitnienia i przekwitania zaczynają żółknąć i obumierać. Kwiaty mają bardzo przyjemny, miodowy zapach i przyciągają owady zapylające. Świetnie nadają się również na kwiat cięty, a w wazonie utrzymują świeżość do 2 tygodni. Po kwitnieniu zaschnięte kwiatostany są nadal atrakcyjne i wciąż mogą zdobić ogród. Czosnek 'Silver Spring' najefektowniej prezentuje się posadzony w grupach, gdyż w czasie kwitnienia stworzy mocny akcent na rabatach.

Uprawa czosnku ogrodowego

Czosnek ogrodowy jest łatwy w uprawie i nie ma szczególnych wymagań. Bylina preferuje stanowiska, ciepłe, słoneczne, osłonięte. Do uprawy najlepsza będzie gleba żyzna, przepuszczalna. Nie należy doprowadzać do zastojów wody, gdyż roślina nie toleruje jej nadmiaru i może dojść do gnicia cebul. Należy pamiętać, że czosnki są roślinami cebulowymi, po przekwitnięciu liście i kwiaty zamierają, cebule przechodzą w spoczynek i zakwitają ponownie w roku następnym. 

Gdzie można zastosować czosnek ogrodowy

Idealny do kompozycji rabatowych oraz florystycznych. Bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach grupowych wśród innych bylin np. traw ozdobnych. Czosnki ozdobne stają się bardzo modne w aranżacji ogrodów, docenia się ich oryginalną kolorystykę, budowę kwiatów i rozmiary kęp. Czosnek ogrodowy stanowi fantastyczną ozdobę słonecznych rabat. Najlepiej prezentuje się posadzony w większych grupach. Okazałe kwiatostany nadają się na kwiat cięty, a zasuszone stanowią piękny element dekoracyjny suchych bukietów. Czosnki warto sadzić wśród innych, niskich bylin ze względu na fakt, że po przekwitnięciu część nadziemna zamiera i warto, aby inne rośliny wypełniły wolne miejsce do czasu kolejnego kwitnienia wiosną.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

Opis

Wysokość docelowa70-90 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówinna
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Czosnek 'Silver Spring' Allium

Czosnek 'Silver Spring' Allium

Roślina cebulowa o wysoko wzniesionych, kulistych, biało-jagodowych kwiatostanach. Kwitnie w maju i czerwcu, tworząc mocny akcent na rabatach.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii