Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Jeżówka 'Leilani' Echinacea

Cena: 17,99 zł

04271-P2-19-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Jeżówka 'Leilani' Echinacea

Wysoka odmiana o pięknych, złocisto-żółtych kwiatostanach. Kwitnie obficie od lipca do października. Roślina łatwa w uprawie, przyjazna zapylaczom. Idealna propozycja na słoneczne rabaty. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Jeżówka 'Leilani'

Jeżówka 'Leilani' to zjawiskowa bylina, która urzeka widowiskowym, bardzo obfitym kwitnieniem. Maksymalnie dorasta do około 90-100 cm wysokości i 75 cm szerokości, tworząc bujne, zwarte, atrakcyjne kępy. Sztywne, wzniesione pędy zdobione są ciemnozielonymi, lancetowatymi, ostro zakończonymi liśćmi o szorstkiej powierzchni. W lipcu jeżówka 'Leilani' rozpoczyna swój barwny spektakl, wytwarzając duże, jaskrawe, miododajne kwiaty, które zdobią roślinę aż do października. Kolczasta, wypukła główka, najeżona pomarańczowo-brązowymi kwiatami rurkowymi, otulona jest koronką długich, wąskich, skierowanych do dołu płatków o wyrazistej, złocisto-żółtej barwie. Imponujące kwiatostany przyciągają spojrzenia swoim oryginalnym kształtem oraz żywą, intensywną kolorystyką. Jeżówka 'Leilani' to niezawodna bylina, ceniona za atrakcyjny, wyprostowany pokrój, długie, spektakularne kwitnienie oraz niepowtarzalną urodę, a oprócz walorów wizualnych jest również niewymagająca, łatwa w uprawie i wartościowa dla zapylaczy. Najpiękniej prezentuje się sadzona w większych grupach lub w towarzystwie innych, kwitnących bylin, tworząc bajeczne, malownicze kępy. 

Uprawa jeżówek

Jeżówka wymaga dość żyznej, lekkiej gleby o umiarkowanej wilgotności i słonecznego stanowiska. Jest w pełni mrozoodporna i nie ma specjalnych wymagań, warto usuwać przekwitłe kwiaty co powoduje wydłużenie kwitnienia.

Gdzie można zastosować jeżówki

Jeżówka to cenna bylina o szerokim zastosowaniu na rabatach, we wszelkiego rodzaju kompozycjach naturalistycznych, obsadzaniu pojemników, brzegów ścieżek itp. Dla uzyskania dobrego efektu warto sadzić po kilka sztuk obok siebie. Jeżówki to kwiaty znane od dawna, jednak w ostatnich latach przeżywają swój renesans, na rynku ogrodniczym pojawiło się mnóstwo odmian o przeróżnej barwie, wysokości, pokroju. Jeżówka jest jednym z najcenniejszych gatunków letnich rabat.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy. 

Opis

Wysokość docelowa90-100 cm
Szerokość docelowa75 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówżółta
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-X
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Jeżówka 'Leilani' Echinacea

Jeżówka 'Leilani' Echinacea

Wysoka odmiana o pięknych, złocisto-żółtych kwiatostanach. Kwitnie obficie od lipca do października. Roślina łatwa w uprawie, przyjazna zapylaczom. Idealna propozycja na słoneczne rabaty. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii