Obecnie czas realizacji wynosi około 7-8 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Gailardia oścista 'Mesa Yellow' Gaillardia aristata Zobacz większe
Nowy

Gailardia oścista 'Mesa Yellow' Gaillardia aristata

Cena: 9,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

04745-P1-23-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Gailardia oścista 'Mesa Yellow' Gaillardia aristata

Zwarta, kompaktowa, dobrze rozgałęziona odmiana o ślicznych, złocisto-żółtych kwiatach. Kwitnie obficie od czerwca do września. Roślina łatwa w uprawie, przyjazna zapylaczom, idealna na słoneczne rabaty. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Gailardia oścista 'Mesa Yellow'

Gailardia oścista 'Yellow' należy do serii MESA, która skupia odmiany wyróżniające się długim, bardzo obfitym kwitnieniem oraz zwartym, kompaktowym, dobrze rozkrzewionym pokrojem. Atrybutem rośliny są imponujące, niebywale efektowne koszyczki kwiatowe, które przyciągają spojrzenia energetyzującą, złocisto-żółtą kolorystyką. Formuje gęste, regularne, zaokrąglone kępy, które maksymalnie osiągają około 40-45 cm wysokości i około 45-60 cm średnicy. Sztywne, wniesione, niepokładające się pędy okryte są lancetowatymi, omszonymi, soczyście zielonymi liśćmi, które stanowią znakomite tło dla jaskrawo ubarwionych kwiatów. Gailardia oścista 'Mesa Yellow' swój niebywały urok ujawnia podczas kwitnienia, które rozpoczyna się w czerwcu i zniewala intensywnością aż do września. Na szczytach łodyżek pojawiają się wówczas okazałe, pełne wdzięku koszyczki kwiatowe, na których chętnie goszczą pszczoły, motyle oraz inne pożyteczne owady zapylające. Są one zbudowane z zaokrąglonej, wypukłej, pomarańczowo-złocistej główki, która otoczona jest kryzą zwiewnych, podłużnych płatków w uderzającym, żółtym kolorze. Gailardia oścista 'Mesa Yellow' to niezawodna, łatwa w uprawie bylina, której nie może zabraknąć w założeniach naturalistycznych, wiejskich oraz przyjaznych zapylaczom. Fenomenalnie prezentuje się w większych kompozycjach gatunkowych, tworząc efektowne, malownicze kępy, które wprowadzą do ogrodu magnetyzujący akcent kolorystyczny.

Uprawa gailardii ościstej

Gaillardia to bardzo atrakcyjna i niewymagająca bylina. Do jej uprawy wystarczy przeciętna gleba ogrodowa, sucha, przepuszczalna, piaszczysta. Najodpowiedniejsze będzie dla niej stanowisko ciepłe, słoneczne. Gaillardia to roślina odporna na mrozy i susze. Usuwanie przekwitłych kwiatostanów znacznie wydłuża okres kwitnienia. Końcem lata wskazane jest silne przycięcie całej kępy, aby roślina nie tworzyła nasion, co znacznie poprawi jej wzrost i trwałość.

Gdzie można zastosować gailardię ościstą

Gaillardia to przepiękna ozdoba słonecznych rabat. Z powodzeniem może być również uprawiana w pojemnikach jako element długo kwitnący o wyrazistej kolorystyce.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.Opis

Wysokość docelowa40-45 cm
Szerokość docelowa45-60 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówżółta
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieoszczędne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Gailardia oścista 'Mesa Yellow' Gaillardia aristata

Gailardia oścista 'Mesa Yellow' Gaillardia aristata

Zwarta, kompaktowa, dobrze rozgałęziona odmiana o ślicznych, złocisto-żółtych kwiatach. Kwitnie obficie od czerwca do września. Roślina łatwa w uprawie, przyjazna zapylaczom, idealna na słoneczne rabaty. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii