Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Szałwia omszona 'Amethyst' Salvia nemorosa

Cena: 11,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

04752-P3-07-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Szałwia omszona 'Amethyst' Salvia nemorosa

Odmiana o pięknych, kłosowatych, różowo-fioletowych kwiatostanach. Kwitnie obficie od maja do sierpnia, przyciągając mnóstwo pszczół, motyli oraz innych owadów zapylających. Roślina łatwa w uprawie, idealna na słoneczne rabaty.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Szałwia omszona 'Amethyst'

Szałwia omszona 'Amethyst' ceniona jest za długie, bardzo intensywne kwitnienie, podczas którego podziwiać można obfitość zjawiskowych, różowo-fioletowych kwiatostanów. Roślina tworzy bujne, zwarte, atrakcyjne kępy, docelowo osiągając około 40-65 cm wysokości i około 40 cm średnicy. Smukłe, wzniesione, czterokanciaste pędy są gęsto zdobione jajowatymi, podłużnymi, omszonymi liśćmi o szorstkiej w dotyku, silnie marszczonej strukturze. Ulistnienie mieni się w chłodnych, stalowo-zielonych odcieniach, a jego dodatkowym atutem jest ziołowy, aromatyczny zapach, szczególnie wyczuwalny po roztarciu liści. Szałwia pełne spektrum swej urody ujawnia podczas kwitnienia, którym fascynuje od maja do sierpnia, a gdy zapewnimy jej odpowiednie warunki uraczy nas kwiatami również we wrześniu. Ponad srebrzystą gęstwiną wznoszą się w tym czasie czarujące, strzeliste ażurowe kwiatostany, złożone z urokliwych, dwuwargowych, różowo-fioletowych kwiatów, które osadzone są na ładnie kontrastujących, ciemnopurpurowych podsadkach. Ukwiecone kępy szałwii gwarantują fenomenalne doznania wizualne i zapachowe, a ponadto stanowią one istną oazę dla pszczół, motyli oraz innych owadów, które chętnie lgną do bogatych w nektar kłosów. Szałwia omszona 'Amethyst' uwodzi swoją zwiewną, pełną lekkości budową oraz cudowną, pastelową kolorystyką, stanowiąc efektowne uzupełnienie kompozycji naturalistycznych, wiejskich oraz rustykalnych. Fantastycznie prezentuje się posadzona w większych grupach.

Uprawa szałwii omszonej

Lubi stanowiska ciepłe, słoneczne i osłonięte przed wiatrem. Najlepiej rośnie na glebach suchych lub umiarkowanie wilgotnych, żyznych, przepuszczalnych. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów pobudza roślinę do dalszego kwitnienia. Jest to gatunek w pełni mrozoodporny.

Gdzie można zastosować szałwię omszoną

Szałwia omszona to idealna roślina na obwódki, rabaty oraz do ogrodów skalnych. Może być również uprawiana w pojemnikach na tarasach lub balkonach. Zjawiskowo prezentuje się posadzona w większych grupach.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

Opis

Wysokość docelowa40-65 cm
Szerokość docelowa40 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówróżowo-fioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VIII/IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Szałwia omszona 'Amethyst' Salvia nemorosa

Szałwia omszona 'Amethyst' Salvia nemorosa

Odmiana o pięknych, kłosowatych, różowo-fioletowych kwiatostanach. Kwitnie obficie od maja do sierpnia, przyciągając mnóstwo pszczół, motyli oraz innych owadów zapylających. Roślina łatwa w uprawie, idealna na słoneczne rabaty.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii