Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Krokosmia 'Lucifer' Crocosmia

Cena: 7,99 zł

00938-P1-08-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Krokosmia 'Lucifer' Crocosmia

Tworzy bogate kępy wyprostowanych, mieczowatych liści, ponad które wyrastają w drugiej połowie lata zapierające dech w piersiach kwiaty o intensywnej, pomarańczowo-czerwonej barwie oraz niebywałej formie. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Krokosmia ‘Lucifer’ (syn. Montbretia)

Krokosmia zwana też montbretią lub cynobrówką to bylina o zachwycających walorach. Choć gatunek uznawany jest za trudny w uprawie to jego odmiana ‘Lucifer’ sprawia już mniej kłopotów. Tworzy bogate kępy wyprostowanych, mieczowatych liści, ponad które wyrastają w drugiej połowie lata zapierające dech w piersiach kwiaty o intensywnej, pomarańczowo-czerwonej barwie oraz niebywałej formie. Wiechy kwiatowe złożone są z wiele rurkowatych kielichów, które w fazie pąka mają żółto czerwoną barwę, w trakcie rozkwitu kielich otwiera się i ujawnia pełnię okazałości w postaci długich, wystających poza kwiaty pręcików. Kwitnąca kępa osiąga do 100 cm wysokości.

Uprawa krokosmii

Krokosmia wg wielu źródeł jest gatunkiem odpornym na mrozy do -23 st C, jednak niewątpliwie wskazane jest okrywanie miejsca, w którym rośnie sporą warstwą igliwia lub suchych liści, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia przez mróz. Gleba do uprawy powinna być przepuszczalna, ale stale wilgotna, próchnicza i żyzna. W okresie wzrostu i kwitnienia dbać należy o regularne podlewanie i nawożenie. Miejsce do uprawy powinno być jasne lub lekko ocienione.

Gdzie można zastosować krokosmię

Tworzy bardzo okazałe kępy, dlatego sama w sobie będzie wspaniałą ozdobą i akcentem. Można ją łączyć z innymi roślinami, które kwitną o innej porze roku. Cynobrówka (krokosmia) jest polecana szczególnie na rabaty w wyeksponowane miejsca.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki krokosmii 'Lucifer'

Opis

Wysokość docelowa60-100 cm
Szerokość docelowa60-80 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówczerwona
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-IX
Mrozoodpornośćbardzo duża
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza, przepuszczalna
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Krokosmia 'Lucifer' Crocosmia

Krokosmia 'Lucifer' Crocosmia

Tworzy bogate kępy wyprostowanych, mieczowatych liści, ponad które wyrastają w drugiej połowie lata zapierające dech w piersiach kwiaty o intensywnej, pomarańczowo-czerwonej barwie oraz niebywałej formie. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii