Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Czosnek olbrzymi Allium giganteum

Cena: 12,99 zł

A-13-00970-1-6-C1

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Czosnek olbrzymi Allium giganteum

Jeden z najwyższych przedstawicieli ozdobnych czosnków uprawianych w ogrodach. Pęd kwiatowy podtrzymujący jego kulisty kwiatostan może osiągać nawet 150 cm wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Czosnek olbrzymi

Jeden z najwyższych przedstawicieli ozdobnych czosnków uprawianych w ogrodach. Liście czosnku początkowo pięknie zielone, w momencie gdy roślina szykuje się do kwitnienia zaczynają żółknąć i obumierać. Pęd kwiatowy podtrzymujący jego kulisty kwiatostan może osiągać nawet 150 cm wysokości. Czosnek olbrzymi ceniony jest za okazałe rozmiary, same kwiatostany nie są nadzwyczajnie duże (12 cm średnicy), ale posadzone po kilka sztuk obok siebie dają spektakularny efekt. Barwa i gęsta forma kwiatostanu jest bardzo wyrazista, czosnek olbrzymi zakwita latem w czerwcu i lipcu. Po kwitnieniu jak wszystkie czosnki traci część nadziemną i przechodzi w spoczynek.

Uprawa czosnku olbrzymiego

Potrzebuje miejsc słonecznych i ciepłych. Gleba powinna być zdrenowana (czosnek źle reaguje na zastój wody) dlatego warto przed sadzeniem w dole rozsypać grubą warstwę drenażową gromadzącą nadmiar wody. W okolicach rozwoju systemu korzeniowego powinna dominować mieszanka przepuszczalna, ale próchnicza i żyzna.  Czosnek olbrzymi zaleca się okrywać we wschodniej Polsce rozsypując grubszą warstwę kory lub suchych liści w miejscu gdzie zimują cebule. Okazałych kwiatów można spodziewać się co najmniej po 2 latach uprawy.

Gdzie można posadzić czosnek olbrzymi

Na rabatach czosnek olbrzymi będzie zapewne jedną z najbardziej okazałych roślin ze względu na rozmiary i barwę kwiatów. Kwiatostany można też ścinać, gdyż są bardzo trwałe i utrzymują świeżość w wazonie przez kilka tygodni. Najładniej prezentuje się sadzony w grupach po kilka sztuk.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki czosnku olbrzymiego



Opis

Wysokość docelowa150 cm
Szerokość docelowa30 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-VII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebapróchnicza, żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości120-160 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Czosnek olbrzymi Allium giganteum

Czosnek olbrzymi Allium giganteum

Jeden z najwyższych przedstawicieli ozdobnych czosnków uprawianych w ogrodach. Pęd kwiatowy podtrzymujący jego kulisty kwiatostan może osiągać nawet 150 cm wysokości.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii