Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Orszelina olcholistna 'Ruby Spice' Clethra alnifolia

Cena: 15,99 zł

03405-5-4-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Orszelina olcholistna 'Ruby Spice' Clethra alnifolia

Przepiękny i mało znany krzew o drobnych, różowych kwiatach, zebranych w kwiatostany przypominające szczotki do butelek. Jesienią liście przebarwiają się na żółto.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Orszelina olcholistna 'Ruby Spice'

Orszelina olcholistna 'Ruby Spice' jest mało znanym krzewem, spotykanym głównie w ogrodach kolekcjonerów, jednak z racji niewielkich wymagań oraz bardzo atrakcyjnego kwitnienia zasługuje na rozpowszechnienie. Tworzy gęsty, kulisty pokrój i dorasta do ok 150-200 cm wysokości. Liście są ciemnozielone, lancetowate o długości 5-10 cm, ostro piłkowane na brzegach i błyszczące. Największą ozdobą orszeliny olcholistnej są wydłużone, kłosowate kwiatostany o długości ok. 15 cm, kształtem przypominające szczotki do butelek. Składają się one z drobnych, różowych kwiatów z długimi pręcikami. Okres kwitnienia jest dość nietypowy, bo kwiaty pojawiają się od końca lipca i kwitną aż do końca sierpnia. Kwiatostany wydzielają słodki i intensywny aromat kojarzący się z zapachem goździków i są bardzo atrakcyjne dla owadów zapylających. Równie piękna jest jesienna odsłona krzewu, gdy liście przebarwiają się na żółto. Orszelina olcholistna 'Ruby Spice' za ogół walorów zdobyła prestiżową nagrodę Garden Merit przyznawaną przez RHS.

Uprawa orszeliny olcholistnej

Orszelina olcholistna najlepiej rośnie i najpiękniej kwitnie na stanowiskach słonecznych lub w delikatnym półcieniu. Preferuje żyzną, próchniczą, wilgotną i przepuszczalną glebę o odczynie kwaśnym. W czasie suszy wymaga podlewania. Odmiana w cieplejszych rejonach kraju jest odporna na mróz, w pozostałych zaleca się ściółkowanie i kopczykowanie oraz okrywanie krzewu na zimę.

Gdzie możemy posadzić orszelinę olcholistną

Krzew świetnie sprawdzi się w pobliżu miejsc wypoczynku, przy tarasie lub na patio, gdzie będzie można upajać się wonią jego kwiatów. Polecany jest zarówno do niewielkich ogrodów, jak i do zieleni miejskiej i parków. Nadaje się do ogrodów leśnych, naturalistycznych, do obsadzania brzegów strumieni i stawów oraz do kompozycji z innym krzewami.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wielkości 9 x 9 x 10cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.Opis

Wysokość docelowa150-200 cm
Szerokość docelowa150 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćbardzo duża
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza, przepuszczalna o odczynie kwaśnym
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości160-250 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Orszelina olcholistna 'Ruby Spice' Clethra alnifolia

Orszelina olcholistna 'Ruby Spice' Clethra alnifolia

Przepiękny i mało znany krzew o drobnych, różowych kwiatach, zebranych w kwiatostany przypominające szczotki do butelek. Jesienią liście przebarwiają się na żółto.

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii