Obecnie czas realizacji wynosi około 10-12 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Tulipanowiec amerykański Liriodendron tulipifera

Cena: 39,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

04204-P5-03-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Tulipanowiec amerykański Liriodendron tulipifera

Okazałe, piękne drzewo o stożkowatej koronie, atrakcyjnych liściach i widowiskowych kwiatach, przypominających kwiaty tulipanów. Zakwita w maju i czerwcu, a jesienią liście przebarwiają się na żółto.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Tulipanowiec amerykański

Tulipanowiec amerykański jest okazałym, pięknym drzewem o ozdobnych liściach i zjawiskowych kwiatach. Jak wskazuje polska nazwa, tulipanowiec pochodzi ze wschodnich stanów Ameryki Północnej. To drzewo jest niezwykłe pod każdym względem i ozdobne przez cały rok, nawet w okresie bezlistnym. W naszych warunkach potrafi osiągnąć 20-25 metrów wysokości i ok. 20 m średnicy. Wzrost jest dosyć szybki, a pokrój drzewa zmienia się z wiekiem. Początkowo korona jest smukła i wąska, z czasem staje się rozłożysta i szeroka, przybierając charakterystyczną, stożkowatą formę, starsze okazy mają natomiast koronę owalną. Znakiem rozpoznawczym tulipanowca są niezwykle ozdobne, jasnozielone liście o charakterystycznym kształcie z czterema klapami, wciętym wierzchołkiem i dwoma wcięciami po bokach w kształcie litery V. Jesienią liście malowniczo przebarwiają się na żółto, tworząc zapierającą dech w piersiach, złocistą piramidę. Kwiaty przypominają wielkością i kształtem tulipany, stąd osobliwy przymiotnik gatunkowy tulipifera. Mają żółtozieloną barwę z pomarańczową wstęgą u podstawy płatków i rozkwitają na dojrzałych, kilkunastoletnich okazach w maju i czerwcu. Szyszkowaty owoc składa się z wielu skrzydlaków ściśniętych w spiralę. Za ogół cennych walorów dekoracyjnych i ogrodniczych tulipanowiec amerykański otrzymał nagrodę Award of Garden Merit nadawaną przez RHS.

Uprawa tulipanowca amerykańskiego

Tulipanowiec amerykański jest drzewem łatwym w uprawie i niewymagającym, a przy tym rzadko atakowanym przez szkodniki i choroby. Preferuje stanowiska słoneczne i lekko ocienione oraz gleby żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego. Zwykle radzi sobie dobrze w przeciętnej ziemi ogrodowej, byleby nie była zbyt ciężka i wapienna. Młode egzemplarze są bardziej wrażliwe na mróz, więc warto je zabezpieczyć na zimę, starsze drzewa są w pełni mrozoodporne. 

Gdzie zastosowanie znajdzie tulipanowiec amerykański

Tulipanowiec, z racji sporych rozmiarów i rozłożystego pokroju, polecany jest do dużych ogrodów, parków, obsadzania szerokich alei i zieleni miejskiej. Pięknie prezentują się jako soliter w wyeksponowanym, reprezentacyjnym miejscu, nad zbiornikami wodnymi oraz w towarzystwie okazałych drzew o kontrastowym pokroju, w tym drzew iglastych, którym jesienią podkreśli zieleń i niebieskawość igieł. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Oferowana  sadzonka posiada wysokość około 40- 50 cm.

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy. 

Opis

Wysokość docelowa20-25 m
Szerokość docelowa20 m
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówinna
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokościpowyżej 250 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Tulipanowiec amerykański Liriodendron tulipifera

Tulipanowiec amerykański Liriodendron tulipifera

Okazałe, piękne drzewo o stożkowatej koronie, atrakcyjnych liściach i widowiskowych kwiatach, przypominających kwiaty tulipanów. Zakwita w maju i czerwcu, a jesienią liście przebarwiają się na żółto.

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii