Obecnie czas realizacji wynosi około 7-8 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'American Halo' Hosta

Cena: 18,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

01598-CS-10-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'American Halo' Hosta

Wyjątkowa bylina o bardzo dużych, zaokrąglonych, liściach. Środek blaszki liściowej jest ciemnozielony, otoczony obrzeżeniem, które początkowo jest kremowe, a następnie białe.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'American Halo'

Wyjątkowa bylina o bardzo dużych, zaokrąglonych, liściach. Funkia 'American Halo' dorasta do około 55 cm wysokości i 150 cm średnicy, tworząc okazałe kępy o pokaźnych liściach. Środek blaszki liściowej jest ciemnozielony, otoczony obrzeżeniem, które początkowo jest kremowe, a następnie białe. Odmiana 'American Halo' wyróżnia się spośród innych nie tylko wielkością, ale także szerokością jasnego marginesu, która może dochodzić do 7 cm. Z wiekiem ulistnienie nabiera pięknego, zaokrąglonego kształtu, a jego powierzchnia staje się chropowata, lekko karbowana. Dodatkowo u starszych osobników kolorystyka zmienia się w kierunku kredowego błękitu.  W lipcu bylinę zdobią dodatkowo białe kwiaty, pojawiające się na szczytach wyższych pędów. Przepiękna ozdoba cienistych zakątków ogrodu.

Wysokość

55 cm

Szerokość

150 cm

Długość/szerokość liścia

35 x 25 cm

Kolor kwiatu

Biały

Termin kwitnienia

Lipiec

Stanowisko

Ocienione z częściowym dostępem do promieni słonecznych

Dominujące ubarwienie liści

Ciemnozielone do niebieskich z białym marginesem

Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki funkii 'American Halo'
Opis

Wysokość docelowa55 cm
Szerokość docelowa150 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówbiała
Barwa liściniebieska
Termin kwitnieniaVII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'American Halo' Hosta

Funkia 'American Halo' Hosta

Wyjątkowa bylina o bardzo dużych, zaokrąglonych, liściach. Środek blaszki liściowej jest ciemnozielony, otoczony obrzeżeniem, które początkowo jest kremowe, a następnie białe.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii