Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Ripple Effect' Hosta

Cena: 23,99 zł

A-16-01612-C-9-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Funkia 'Ripple Effect' Hosta

Nowość, piękna funkia o wyjątkowo wąskich, silnie poskręcanych liściach oraz intensywnej barwie. Tworzy pióropusze nastroszonych, pofalowanych liści. W kolorystyce tej funkii dominuje ciepły, żółty kolor zdobiony przez nieregularne, ciemno zielone akcenty rozmieszczone na brzegach liści. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Cechy funkii 'Ripple Effect'

Nowość, piękna funkia o wyjątkowo wąskich, silnie poskręcanych liściach oraz intensywnej barwie. Tworzy pióropusze nastroszonych, pofalowanych liści. W kolorystyce tej funkii dominuje ciepły, żółty kolor zdobiony przez nieregularne, ciemno zielone akcenty rozmieszczone na brzegach liści. W tłumaczeniu jej nazwa oznacza "efekt plusku" -co świetnie opisuje jej urodę. Jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna funkia -ciekawostka dla kolekcjonerów. Dorasta do wysokości około 30 cm przy 40 cm średnicy. W okresie od czerwca do sierpnia wytwarza dzwonkowate, fioletowe kwiaty.

Wysokość

30 cm

Szerokość

40 cm

Długość/szerokość liścia

Brak informacji

Kolor kwiatu

Lawendowa

Termin kwitnienia

Czerwiec -sierpień

Stanowisko

Ocienione z częściowym dostępem do promieni słonecznych

Dominujące ubarwienie liści

Intensywnie złociste z zielonymi dodatkami

Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki funkii 'Ripple Effect'

Opis

Wysokość docelowa30 cm
Szerokość docelowa40 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizłota
Termin kwitnieniaVI-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Ripple Effect' Hosta

Funkia 'Ripple Effect' Hosta

Nowość, piękna funkia o wyjątkowo wąskich, silnie poskręcanych liściach oraz intensywnej barwie. Tworzy pióropusze nastroszonych, pofalowanych liści. W kolorystyce tej funkii dominuje ciepły, żółty kolor zdobiony przez nieregularne, ciemno zielone akcenty rozmieszczone na brzegach liści. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii