Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Fragrant Blue' Hosta

Cena: 17,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

01866-CS-11-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Fragrant Blue' Hosta

'Fragrant Blue' to karłowata odmiana tworząca urocze, zwarte kępki sercowatych, mięsistych liści o niesamowitej, kredowo-niebieskiej barwie. Od czerwca do lipca na dłuższych łodyżkach ponad ulistnieniem pojawiają się piękne, białe kwiaty o cudownym, uwodzicielskim zapachu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Fragrant Blue'

'Fragrant Blue' to karłowata odmiana tworząca urocze, zwarte kępki sercowatych, mięsistych liści o niesamowitej, kredowo-niebieskiej barwie. Maksymalnie dorasta do około 20 cm wysokości i 30 cm szerokości. Bylina wypuszcza młode liście przez cały okres wegetacyjny, dzięki czemu zachowuje swoje niesamowite, intensywne ubarwienie przez cały sezon. Od czerwca do lipca na dłuższych łodyżkach ponad ulistnieniem pojawiają się piękne kwiaty o cudownym, uwodzicielskim zapachu. Pąki kwiatowe są lawendowe, a po rozbiciu ujawniają delikatne białe płatki, zdobione subtelnymi, fioletowymi refleksami. Atrakcyjny pokrój oraz ciekawe ubarwienie sprawiają, że funkia 'Fragrant Blue' stanowi niezwykle elegancką ozdobę cienistych zakątków ogrodu. Białe dzwoneczki zjawiskowo prezentują się na tle liści o pięknym, niebieskawym odcieniu. 

Wysokość

20 cm

Szerokość

30 cm

Długość/szerokość liścia

13 cm/18 cm

Kolor kwiatu

Biały

Termin kwitnienia

Czerwiec-Lipiec

Stanowisko

Pół cieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Niebiesko-zielona

Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 1L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki funkii 'Fragrant Blue'
Opis

Wysokość docelowa20 cm
Szerokość docelowa30 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówbiała
Barwa liściniebiesko-zielona
Termin kwitnieniaVI-VII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Fragrant Blue' Hosta

Funkia 'Fragrant Blue' Hosta

'Fragrant Blue' to karłowata odmiana tworząca urocze, zwarte kępki sercowatych, mięsistych liści o niesamowitej, kredowo-niebieskiej barwie. Od czerwca do lipca na dłuższych łodyżkach ponad ulistnieniem pojawiają się piękne, białe kwiaty o cudownym, uwodzicielskim zapachu.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii