Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Sapphire Pillows' Hosta

Cena: 97,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

01965-CS-08-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Funkia 'Sapphire Pillows' Hosta

'Sapphire Pillows' to fenomenalna odmiana, tworząca imponujących rozmiarów kępy o niesamowitym, niebieskawym odcieniu. Roślina posiada duże, okrągłe liście o mocno pomarszczonej powierzchni. Najatrakcyjniej prezentuje się wiosną, gdy ubarwienie liści jest naprawdę intensywne.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Sapphire Pillows'

'Sapphire Pillows' to fenomenalna odmiana, tworząca imponujących rozmiarów kępy o niesamowitym, niebieskawym odcieniu. Roślina posiada duże, okrągłe liście o mocno pomarszczonej powierzchni. Ta funkia łączy w sobie nieziemską barwę, wyjątkowo duże, twarde liście oraz szereg detali ozdobnych docenianych przez kolekcjonerów funkii; faktura, kształt i grubość liści, długie ogonki liściowe itd. Najatrakcyjniej prezentuje się wiosną, gdy ubarwienie liści jest niesamowicie intensywne. W trakcie sezonu kępy tracą wyjątkowy, niebieskawy kolor i stają się zielone. W bardziej cienistych miejscach efektowne ubarwienie utrzymuje się znacznie dłużej. Funkia 'Sapphire Pillows' dorasta do około 50-60 cm wysokości i 100 cm szerokości. Kwitnie od lipca do sierpnia, wytwarzając śliczne, białe kwiaty. Odmiana kolekcjonerska z najwyższej półki.

Wysokość

50-60 cm

Szerokość

100 cm

Długość/szerokość liścia

-

Kolor kwiatu

Biały

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Pół cieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Niebiesko-zielone


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki funkii 'Sapphire Pillows'
Opis

Wysokość docelowa50-60 cm
Szerokość docelowa100 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówbiała
Barwa liściniebieska
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Sapphire Pillows' Hosta

Funkia 'Sapphire Pillows' Hosta

'Sapphire Pillows' to fenomenalna odmiana, tworząca imponujących rozmiarów kępy o niesamowitym, niebieskawym odcieniu. Roślina posiada duże, okrągłe liście o mocno pomarszczonej powierzchni. Najatrakcyjniej prezentuje się wiosną, gdy ubarwienie liści jest naprawdę intensywne.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii