Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Fire Dance' Hosta

Cena: 82,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

02644-CS-09-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Fire Dance' Hosta

Funkia 'Fire Dance' posiada przepiękne, podłużne, ostro zakończone, zielone liście osadzone na długich, kontrastowych, ciemnofioletowych ogonkach. Roślina tworzy efektowne kępy o eleganckim, wzniesionym pokroju.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Fire Dance'

Funkia 'Fire Dance' posiada przepiękne, podłużne, ostro zakończone, zielone liście osadzone na długich, kontrastowych, ciemnofioletowych ogonkach. Roślina tworzy efektowne kępy o eleganckim, wzniesionym pokroju. Dorasta do około 35-40 cm wysokości i 60 cm wysokości. Powierzchnia blaszki liściowej jest satynowa z wyraźnym unerwieniem, a jej brzegi są delikatnie pofalowane, co nadaje bylinie jeszcze większego uroku. W lipcu ponad ulistnieniem pojawiają się dodatkowo śliczne, lawendowe kwiaty.

Wysokość

35-40 cm

Szerokość

60 cm

Długość/szerokość liścia

-

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec

Stanowisko

Półcieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Zielone na ciemnofioletowych ogonkach


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Fire Dance'
Opis

Wysokość docelowa35-40 cm
Szerokość docelowa60 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Fire Dance' Hosta

Funkia 'Fire Dance' Hosta

Funkia 'Fire Dance' posiada przepiękne, podłużne, ostro zakończone, zielone liście osadzone na długich, kontrastowych, ciemnofioletowych ogonkach. Roślina tworzy efektowne kępy o eleganckim, wzniesionym pokroju.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii