Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Seducer' Hosta

Cena: 45,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

02690-CS-13-C1

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Funkia 'Seducer' Hosta

Nazwa 'Seducer', czyli "uwodziciel" doskonale oddaje wygląd tej niezwykłej odmiany. Duże, sercowate, barwne liście o delikatnie pofalowanych brzegach przyciągają spojrzenia i wprawiają w zachwyt. Początkowo niebieskawe centrum otoczone jest szerokim, nieregularnym, złocisto-żółtym marginesem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Seducer'

Nazwa 'Seducer', czyli "uwodziciel" doskonale oddaje wygląd tej niezwykłej odmiany. Duże, sercowate, barwne liście o delikatnie pofalowanych brzegach przyciągają spojrzenia i wprawiają w zachwyt. Bylina dorasta do około 50-60 cm wysokości i 90 cm szerokości, tworząc okazałe, dekoracyjne kępy. Początkowo niebieskawe centrum otoczone jest szerokim, nieregularnym, złocisto-żółtym marginesem. W trakcie sezonu środek blaszki liściowej zielenieje, a obrzeżenie staje się kremowe. U starszych okazów pomiędzy centrum a obwódką pojawiają się dodatkowo, kremowo-białe smugi, które dodają roślinie jeszcze większego uroku. Od sierpnia do września ponad barwnym ulistnieniem wznoszą się śliczne, jasno lawendowe, prawie białe kwiaty.

Wysokość

50-60 cm

Szerokość

90 cm

Długość/szerokość liścia

31/23 cm

Kolor kwiatu

Jasno lawendowe, prawie białe

Termin kwitnienia

Sierpień-wrzesień

Stanowisko

Półcieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Zielone zdobione złocisto-żółtym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1l.  Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Hosta 'Seducer'
Opis

Wysokość docelowa50-60 cm
Szerokość docelowa90 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVIII-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Seducer' Hosta

Funkia 'Seducer' Hosta

Nazwa 'Seducer', czyli "uwodziciel" doskonale oddaje wygląd tej niezwykłej odmiany. Duże, sercowate, barwne liście o delikatnie pofalowanych brzegach przyciągają spojrzenia i wprawiają w zachwyt. Początkowo niebieskawe centrum otoczone jest szerokim, nieregularnym, złocisto-żółtym marginesem.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii