Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Vulcan' Hosta

Cena: 17,99 zł

03057-T5-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Vulcan' Hosta

Wspaniała odmiana o dużych, dekoracyjnych liściach wyróżniających się ciekawym ubarwieniem. Kremowo-białe centrum otoczone jest jasnozielonymi smugami i ciemniejszym, szerokim marginesem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Vulcan'

Efektowna odmiana o pięknym, zwartym pokroju oraz niesamowitej kolorystyce, będąca sportem hosty 'Captain Kirk'. Bylina tworzy cudowne, dekoracyjne kępy, które osiągają około 40-45 cm wysokości i 70 cm szerokości. Ozdobą hosty 'Vulcan' są przed wszystkim okazałe, szerokoowalne, grube liście o ciekawym ubarwieniu. Środek blaszki liściowej jest kremowo-biały otoczony bardzo szerokim, niebieskawo-zielonym marginesem. Pomiędzy tymi dwoma kolorami pojawiają się się dodatkowo jasnozielone smugi spływające do środkowej części liścia. Charakterystyczne nacieki jesienią nabierają wyrazistej, złocisto-żółtej barwy, dzięki czemu bylina zyskuje na atrakcyjności. Funkia 'Vulcan' kwitnie od czerwca do sierpnia. W tym czasie ponad barwną kępą liści pojawiają się urocze, jasno lawendowe kwiaty osadzone na wzniesionych łodyżkach. 

Wysokość

40-45 cm

Szerokość

70 cm

Długość/szerokość liścia

20/18 cm

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Półcieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Zielone


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wielkości pojemnika 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Hosta 'Vulcan'

Opis

Wysokość docelowa40-45 cm
Szerokość docelowa70 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Vulcan' Hosta

Funkia 'Vulcan' Hosta

Wspaniała odmiana o dużych, dekoracyjnych liściach wyróżniających się ciekawym ubarwieniem. Kremowo-białe centrum otoczone jest jasnozielonymi smugami i ciemniejszym, szerokim marginesem.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii