Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Hasta Manana' Hosta

Cena: 18,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03214-CS-11-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Hasta Manana' Hosta

Funkia 'Hasta Manana' to sport popularnej i cenionej odmiany 'Gold Standard'. Początkowo jej liście mają cudowny kolor zielonego jabłuszka, a następnie stają się złociste. Powierzchnia blaszki liściowej jest lekko pomarszczona z wyraźnym żyłkowaniem, a jej brzegi zdobi wąska, kremowo-biała obwódka.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Hasta Manana'

Funkia 'Hasta Manana' to sport popularnej i cenionej odmiany 'Gold Standard'. Z wyglądu przypomina nieco odmianę 'Moonlight'. Ozdobą byliny są przede wszystkim dekoracyjne liście o pięknym ubarwieniu, zmieniającym się w trakcie sezonu. Początkowo liście mają cudowny kolor zielonego jabłuszka, a następnie stają się złociste. Powierzchnia blaszki liściowej jest lekko pomarszczona z wyraźnym żyłkowaniem, a jej brzegi zdobi wąska, kremowo-biała obwódka. Ślicznie ubarwione liście zebrane są w gęste, okazałe kępy, które osiągają około 45-60 cm wysokości i 80-100 cm szerokości. Funkia 'Hasta Manana' kwitnie od lipca do sierpnia, wytwarzając dzwoneczkowate, lawendowe kwiaty osadzone na szczytach wzniesionych łodyżek.

Wysokość

45-60 cm

Szerokość

80-100 cm

Długość/szerokość liścia

16/9 cm 

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Półcieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Zielono-złociste z wąskim, kremowo-białym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Hasta Manana'Opis

Wysokość docelowa45-60 cm
Szerokość docelowa80-100 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Hasta Manana' Hosta

Funkia 'Hasta Manana' Hosta

Funkia 'Hasta Manana' to sport popularnej i cenionej odmiany 'Gold Standard'. Początkowo jej liście mają cudowny kolor zielonego jabłuszka, a następnie stają się złociste. Powierzchnia blaszki liściowej jest lekko pomarszczona z wyraźnym żyłkowaniem, a jej brzegi zdobi wąska, kremowo-biała obwódka.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii