Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Hideout' Hosta

Cena: 19,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03215-CS-11-C1

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Funkia 'Hideout' Hosta

Śliczna, miniaturowa odmiana tworząca gęste, dynamiczne kępy podłużnych, mocno skręconych, dwubarwnych liści. Środek blaszki liściowej jest biały, otoczony szeroką, nieregularną, ciemnozieloną obwódką. Dorasta do około 10-15 cm wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Hideout' 

Śliczna, miniaturowa odmiana tworząca gęste, dynamiczne kępy podłużnych, mocno skręconych, dwubarwnych liści. Środek blaszki liściowej jest biały, otoczony szeroką, nieregularną, ciemnozieloną obwódką. Dodatkowo pomiędzy centrum a marginesem pojawiają się jasnozielone smugi. W lipcu ponad ulistnieniem wznoszą się łodyżki udekorowane uroczymi, lawendowymi kwiatami w kształcie dzwoneczków. Bylina osiąga jedynie około 10-15 cm wysokości i 25-30 cm szerokości, jednak jej piękne, kontrastowe ubarwienie oraz fantazyjny pokrój sprawiają, że nie sposób jej nie zauważyć. Hosta 'Hideout' najpiękniejsze ubarwienie zyskuje posadzona w miejscu, gdzie dociera poranne słońce.  

Wysokość

10-15 cm

Szerokość

25-30 cm

Długość/szerokość liścia

11/6 cm 

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec

Stanowisko

Półcieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Białe z szerokim, nieregularnym, ciemnozielonym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Hideout'

Opis

Wysokość docelowa10-15 cm
Szerokość docelowa25-30 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Hideout' Hosta

Funkia 'Hideout' Hosta

Śliczna, miniaturowa odmiana tworząca gęste, dynamiczne kępy podłużnych, mocno skręconych, dwubarwnych liści. Środek blaszki liściowej jest biały, otoczony szeroką, nieregularną, ciemnozieloną obwódką. Dorasta do około 10-15 cm wysokości.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii