Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Regal Splendor' Hosta

Cena: 18,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03219-CS-12-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Regal Splendor' Hosta

Niezwykła odmiana o regularnym, wazowym pokroju. Tworzy eleganckie, majestatyczne kępy. Liście są duże, grube, lancetowate, początkowo szaro-niebieskie, a następnie zielone z wąskim, kremowym, lekko pofalowanym obrzeżeniem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Regal Splendor' 

Niezwykła odmiana o regularnym, eleganckim, wazowym pokroju. Funkia 'Regal Splendor' pochodzi od odmiany 'Krossa Regal'. Tworzy efektowne, majestatyczne kępy, które dorastają do około 80-90 cm wysokości i 110-150 szerokości. Grube, lancetowate, liście osadzone są na długich, mocnych, wzniesionych łodyżkach. Powierzchnia blaszki liściowej jest początkowo przymglona, szaro-niebieska, a w trakcie sezonu zielenieje i staje się błyszcząca. Brzegi liści podkreślone są wąskim, nieregularnym, kremowym, lekko pofalowanym marginesem. Funkia 'Regal Splendor' kwitnie od lipca do sierpnia. Ponad ulistnieniem wznoszą się wówczas urocze, lawendowe kwiaty osadzone na wzniesionych łodyżkach.

Wysokość

80-90 cm

Szerokość

110-150 cm

Długość/szerokość liścia

30/18 cm 

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Półcieniste

Dominujące ubarwienie liści

Niebieskawo-zielone z wąskim, kremowym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Regal Splendor'Opis

Wysokość docelowa80-90 cm
Szerokość docelowa110-150 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Regal Splendor' Hosta

Funkia 'Regal Splendor' Hosta

Niezwykła odmiana o regularnym, wazowym pokroju. Tworzy eleganckie, majestatyczne kępy. Liście są duże, grube, lancetowate, początkowo szaro-niebieskie, a następnie zielone z wąskim, kremowym, lekko pofalowanym obrzeżeniem.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii