Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Wide Brim' Hosta

Cena: 16,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03225-CS-13-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Wide Brim' Hosta

Wyjątkowa, sprawdzona odmiana o dużych, sercowatych, zielonych liściach zdobionych kremowo-żółtym marginesem. Tworzy bujne, malownicze kępy dorastające do około 45 cm wysokości i 90 cm szerokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Wide Brim' 

Wyjątkowa, stara, klasyczna odmiana wyselekcjonowana przez Paula Adena w 1979r. Powstała ze skrzyżowania hosty 'Bold One' i 'Bold Ribbons'. Posiada zaokrąglone, sercowate, mięsiste liście o karbowanej powierzchni, które zebrane są w bujne, malownicze kępy. Bylina dorasta maksymalnie do około 45 cm wysokości i 90 cm szerokości. Centrum blaszki liściowej jest zielone otoczone szerokim, nieregularnym, kremowo-żółtym marginesem. W miejscach bardziej nasłonecznionych obrzeżenie staje się jaśniejsze i nabiera delikatnej, śmietankowej barwy. Na przełomie lipca i sierpnia pojawiają się jasnofioletowe kwiaty w kształcie dzwoneczków, które osadzone są na szczytach wzniesionych ponad ulistnieniem łodyżek. Hosta 'Wide Brim' została wyróżniona prestiżową nagrodą Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego -Award of Garden Merit.

Wysokość

45 cm

Szerokość

90 cm

Długość/szerokość liścia

25/15 cm 

Kolor kwiatu

Jasnofioletowy

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Półcieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Zielone z kremowo-żółtym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Wide Brim'

Opis

Wysokość docelowa45 cm
Szerokość docelowa90 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Wide Brim' Hosta

Funkia 'Wide Brim' Hosta

Wyjątkowa, sprawdzona odmiana o dużych, sercowatych, zielonych liściach zdobionych kremowo-żółtym marginesem. Tworzy bujne, malownicze kępy dorastające do około 45 cm wysokości i 90 cm szerokości.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii