Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Harry Van Trier' Hosta

Cena: 23,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03257-CS-12-C1

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Harry Van Trier' Hosta

Śliczna, miniaturowa odmiana o dekoracyjnych, ciemnozielonych liściach z falującym brzegiem. Bardzo szybko przyrasta, tworząc bujne, zwarte, nastroszone kępy.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Harry Van Trier' 

Śliczna, miniaturowa odmiana o dekoracyjnych, ciemnozielonych liściach z falującym brzegiem. Bardzo szybko przyrasta, tworząc bujne, zwarte, nastroszone kępy. Maksymalnie osiąga około 20-25 cm wysokości i 30-45 cm szerokości. Liście są podłużne, ostro zakończone, pofalowane o pięknie błyszczącej powierzchni. Bylina kwitnie obficie od lipca do sierpnia. Na ciemnych, wzniesionych łodyżkach pojawiają się wówczas urocze, fioletowe kwiaty w kształcie dzwoneczków, które cudownie prezentują się ponad kępą zielonych liści. Funkia 'Harry Van Trier' to odmiana tolerująca większe nasłonecznienie. Ze względu na niewielkie rozmiary doskonale sprawdzi się jako ozdoba różnego rodzaju pojemników i donic. 

Wysokość

15-25 cm

Szerokość

30-45 cm

Długość/szerokość liścia

-  

Kolor kwiatu

Fioletowy

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Słoneczne/Półcieniste

Dominujące ubarwienie liści

Zielone 


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Harry Van Trier'

 

Opis

Wysokość docelowa15-25 cm
Szerokość docelowa35-45 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Harry Van Trier' Hosta

Funkia 'Harry Van Trier' Hosta

Śliczna, miniaturowa odmiana o dekoracyjnych, ciemnozielonych liściach z falującym brzegiem. Bardzo szybko przyrasta, tworząc bujne, zwarte, nastroszone kępy.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii