Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Mama Mia' Hosta

Cena: 21,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03292-CS-08-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Mama Mia' Hosta

Niezwykła odmiana o pięknych, dwubarwnych liściach i lawendowych kwiatach w kształcie dzwoneczków. Idealna ozdoba cienistych zakątków ogrodu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Mama Mia'

Niezwykła odmiana o pięknych, sercowatych liściach wyróżniających się ciekawym ubarwieniem. Powierzchnia blaszki liściowej jest ciemnozielona zdobiona szerokim, nieregularnym marginesem, który początkowo jest żółty, a w trakcie sezon staje się jaśniejszy, kremowo-biały. Bylina tworzy efektowne kępy, które maksymalnie osiągają około 40-45 cm wysokości i 60-75 cm szerokości. W lipcu ponad kopcem barwnych liści wznoszą się urocze, dzwoneczkowate kwiaty w lawendowym odcieniu. 

Wysokość

40-45 cm

Szerokość

60-75 cm

Długość/szerokość liścia

18/11 cm 

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Cieniste/Półcieniste

Dominujące ubarwienie liści

Ciemnozielone z kremowo-żółtym marginesem 


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Mama Mia'Opis

Wysokość docelowa40-45 cm
Szerokość docelowa60-75 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Mama Mia' Hosta

Funkia 'Mama Mia' Hosta

Niezwykła odmiana o pięknych, dwubarwnych liściach i lawendowych kwiatach w kształcie dzwoneczków. Idealna ozdoba cienistych zakątków ogrodu.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii