Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Samurai' Hosta

Cena: 26,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03333-CS-08-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Samurai' Hosta

Wyjątkowa odmiana o pięknych, olbrzymich, dwubarwnych liściach i uroczych, białych kwiatach. Dorasta do około 60-65 cm wysokości i około 100-120 cm szerokości. Kwitnie od lipca do sierpnia, wytwarzając białe, lejkowate kwiaty. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Samurai'

Funkia 'Samurai' posiada piękne, olbrzymie, dwubarwne liście. Powierzchnia blaszki liściowej pokryta jest woskowym nalotem, dzięki któremu ma ciekawy, niebieskawozielony odcień, a jej brzegi zdobi nieregularna, żółta obwódka. Roślina tworzy efektowną, bujną kępę, która maksymalnie osiąga około 60-65 cm wysokości i około 100-120 cm szerokości. W lipcu ponad ulistnieniem wznoszą się długie pędy, zwieńczone ślicznymi, białymi kwiatami o lejkowatym kształcie. Bylina stanowi wspaniałą ozdobę cienistych zakątków ogrodu. Doskonale prezentuje się zarówno posadzona pojedynczo, jak i w niewielkich grupach. 

Wysokość

60-65 cm

Szerokość

100-120 cm

Długość/szerokość liścia


Kolor kwiatu

Biały

Termin kwitnienia

Lipiec-Sierpień

Stanowisko

Półcieniste/Cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Niebieskawo-zielone z żółtym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.
Opis

Wysokość docelowa60-65 cm
Szerokość docelowa100-120 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówbiała
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Samurai' Hosta

Funkia 'Samurai' Hosta

Wyjątkowa odmiana o pięknych, olbrzymich, dwubarwnych liściach i uroczych, białych kwiatach. Dorasta do około 60-65 cm wysokości i około 100-120 cm szerokości. Kwitnie od lipca do sierpnia, wytwarzając białe, lejkowate kwiaty. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii