Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Sharmon' Hosta

Cena: 15,99 zł

03338-CS-08-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Sharmon' Hosta

Odmiana o pięknych, dwubarwnych liściach. Środek blaszki początkowo jest złocisty, zdobiony nieregularnym, zielonym marginesem. Wspaniała ozdoba cienistych zakątków ogrodu. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Sharmon'

Funkia 'Sharmon' tworzy efektowne, bujne kępy dekoracyjnych, sercowatych liści, które zachwycają swym cudownym, zmiennym ubarwieniem. Maksymalnie dorasta do około 60 cm wysokości i około 100 cm szerokości. Centrum początkowo jest złociste, otoczone nieregularnym szmaragdowozielonym marginesem. Z czasem środek blaszki liściowej również zielenieje. Bylina kwitnie od lipca do sierpnia. W tym czasie ponad ulistnieniem pojawiają się wzniesione łodyżki, udekorowane lejkowatymi, blado lawendowymi kwiatami. Funkia 'Sharmon' doskonale sprawdzi się na ocienionych rabatach, nad brzegami zbiorników wodnych, w nasadzeniach pod koronami drzew, a także jako ozdoba dużych donic. Pięknie prezentuje się w towarzystwie paproci, traw ozdobnych oraz innych odmian funkii.

Wysokość

60 cm

Szerokość

100 cm

Długość/szerokość liścia


Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec-Sierpień

Stanowisko

Półcieniste/Cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Zielono-żółte


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.
Opis

Wysokość docelowa60 cm
Szerokość docelowa100 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Sharmon' Hosta

Funkia 'Sharmon' Hosta

Odmiana o pięknych, dwubarwnych liściach. Środek blaszki początkowo jest złocisty, zdobiony nieregularnym, zielonym marginesem. Wspaniała ozdoba cienistych zakątków ogrodu. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii