Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Carnival' Hosta

Cena: 24,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03343-CS-09-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Carnival' Hosta

Odmiana o dużych, dekoracyjnych, zielonoszarych liściach zdobionych szerokim, nieregularnym, kremowo-żółtym marginesem. W lipcu pond rozłożystą kępą pojawiają się urocze, lawendowe kwiaty. Idealna propozycja na cieniste rabaty. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Carnival'

Wyjątkowa odmiana tworząca efektowne, rozłożyste kępy. Powstała ze skrzyżowania hosty 'Beatrice' i hosty sieboldiana 'Frances Williams'. Dorasta do około 45-50 cm wysokości i 80-100 cm szerokości. Posiada duże, grube, sercowate, burchlaste, lekko podwinięte liście z wyraźnym, żebrowanym unerwieniem. Powierzchnia blaszki liściowej jest zielonoszara, zdobiona szerokim, nieregularnym, żółtym marginesem, który w trakcie sezonu staje się kremowy. Bylina kwitnie od lipca do sierpnia. Ponad ulistnieniem wznoszą się wówczas wysokie pędy, zwieńczone lejkowatymi kwiatami o delikatnym, lawendowym ubarwieniu.

Wysokość

40-50 cm

Szerokość

80-100 cm

Długość/szerokość liścia

23/19 cm 

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec-Sierpień

Stanowisko

Półcieniste/Cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Zielonoszare z kremowo-żółtym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Carnival'Opis

Wysokość docelowa40-50 cm
Szerokość docelowa100 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Carnival' Hosta

Funkia 'Carnival' Hosta

Odmiana o dużych, dekoracyjnych, zielonoszarych liściach zdobionych szerokim, nieregularnym, kremowo-żółtym marginesem. W lipcu pond rozłożystą kępą pojawiają się urocze, lawendowe kwiaty. Idealna propozycja na cieniste rabaty. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii