Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Twilight' Hosta

Cena: 18,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03554-CS-13-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Twilight' Hosta

Odmiana o dekoracyjnych, sercowatych liściach zdobionych szerokim, kremowo-białym marginesem. Piękna ozdoba cienistych zakątków ogrodu. Dorasta do około 40-60 cm wysokości. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Twilight'

Funkia 'Twilight' zachwyca swym pięknym, dwubarwnym ulistnieniem. Roślina tworzy efektowne, gęste kępy, które osiągają około 40-60 cm wysokości i 70 cm szerokości. Grube, sercowate, zielone liście o lekko błyszczącej powierzchni zdobione są szerokim, nieregularnym marginesem, który początkowo jest zielono-żółty, a w trakcie sezonu staje się kremowo-biały. Bylina kwitnie od lipca do sierpnia. W tym czasie na szczytach wzniesionych łodyżek pojawiają się urocze, dzwonkowate kwiaty w subtelnym, lawendowym odcieniu.

Wysokość

40-60 cm

Szerokość

70 cm

Długość/szerokość liścia

25/19 cm 

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Półcieniste, cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Zielone z kremowo-białym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Twilight'Opis

Wysokość docelowa40-60 cm
Szerokość docelowa70 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Twilight' Hosta

Funkia 'Twilight' Hosta

Odmiana o dekoracyjnych, sercowatych liściach zdobionych szerokim, kremowo-białym marginesem. Piękna ozdoba cienistych zakątków ogrodu. Dorasta do około 40-60 cm wysokości. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii